Ստեփանակերտի քաղաքապետը չեղյալ է հայտարարել մայրաքաղաքի օրվան նվիրված տոնական միջոցառումները
Ստեփանակերտի քաղաքապետ Սուրեն Գրիգորյանը քիչ առաջ հրավիրել է շտապ խորհրդակցություն՝ երեկ ղարաբաղաադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում դժբախտ միջադեպով պայմանավորված մայրաքաղաքի օրվա տոնակատարության կազամակերպման և անցկացման միջոցառումների ծրագիրը չեղյալ հայտարարելու վերաբերյալ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, սեպտեմբերի 26, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց Ստեփանակերտի քաղաքապետի տեղակալ Արմեն Հակոբյանը:
«Նախատեսված տոնական միջոցառումները չեն կայանալու»,- հակիրճ ասել է Ա. Հակոբյանը:
Հիշեցնենք, որ սեպտեմբերի 25-ին` ժամը 17:30-ի սահմաններում, ադրբեջանական զինուժի կողմից թուրքական արտադրության TR-107 կայանքներից հրթիռահրետանային արկակոծման է ենթարկվել ՊԲ-ի հյուսիս-արեւելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասը, որի արդյունքում բեկորային մահացու վիրավորում են ստացել ՊԲ զինծառայողներ Նորայր Միքայելի Խաչատրյանը (ծնված 1995թ.), Ռոբերտ Սուրենի Մկրտչյանը (ծնված 1995թ.), Հարութ Մաքսիմի Հակոբյանը (ծնված 1997թ.) եւ Կարեն Գեւորգի Շահինյանը (ծնված 1997թ.):

Mayor Suren Grigoryan of Stepanakert has canceled the festive events that were to be held to celebrate the day of the capital city of the Nagorno-Karabakh Republic.
Stepanakert Mayor cancels city day celebrations
STEPANAKERT, SEPTEMBER 26, ARTSAKHPRESS: These festivities are canceled due to Friday’s incident on the Line of Contact between the Karabakh-Azerbaijani opposing forces.
Stepanakert Deputy Mayor Armen Hakobyan informed Artsakhpress that the scheduled festive events will not take place.
On September 25, at about 17:30, conservation area of one of the Defense Army north-eastern units was shelled by Turkish made TR-107 multiple rocket launchers by the Azerbaijani armed forces which resulted in fatal shrapnel wounds to four Defense Army servicemen: Norayr Khachatryan, 1995, Robert Mkrtchyan, 1995, Harut Hakobyan, 1997, and Karen Shahinyan, 1997.