Ի՞նչ են ցույց տվել ադրբեջանական գերությունից վերադարձած Անդրանիկ Գրիգորյանի բուժզննման արդյունքները
Ընթացիկ տարվա մարտի 22-ին ղարաբաղաադրբեջանական շփման գիծը հատած և նախօրեին ադրբեջանական գերությունից վերադարձած ռազմագերի Անդրանիկ Գրիգորյանի մոտ սոմատիկ հիվանդություններ չեն հայտնաբերվել:
Ի՞նչ  են ցույց տվել ադրբեջանական գերությունից վերադարձած Անդրանիկ Գրիգորյանի բուժզննման արդյունքները
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, նոյեմբերի 19, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում տեղեկացրեց Հանրապետական բժշկական կենտրոնի տնօրենի տեղակալ Ալեն Պողոսյանը:
«Անդրանիկ Գրիգորյանի բուժզննումն իրականացվել է երեկ: Նրա մոտ սոմատիկ շեղումներ չեն հայտնաբերվել»,- ասել է Հանրապետական ԲԿ-ի տնօրենի տեղակալը՝ հավելելով, որ համապատասխան միջոցներ չունենալու պատճառով տեղում հնարավոր չէ պարզել Ա. Գրիգորյանի մոտ հոգեկան առողջության հետ կապված խնդիրներ առկա են, թե՝ ոչ :

Somatic abnormalities have not been found in repatriated Karabakh soldier
Somatic abnormalities have not been found in contract soldier of the NKR Defense Army Andranik Grigorian, who passed to the Azerbaijani side on March 22, 2015 and was extradited to the Karabakh side on November 18, 2015.
STEPANAKERT, NOVEMBER 19, ARTSAKHPRESS: “On Novermer  18  he underwent a medical examination. Somatic abnormalities have not been found,” the NKR Republican Medical Center’s Deputy Director Alen Petrosyan informed Artsakhpress, adding that because of the lack of appropriate measures, it is not possible to learn about details concerning mental state of Andranik Grigoryan yet.