Ադրբեջանական Mi 24/35 ուղղաթիռը խոցվել է Մռավ լեռան արևելյան հատվածում
Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը պաշտոնապես հայտնում է, որ հայկական դիրքերի ուղղությամբ գրոհող ադրբեջանական ուղղաթիռը խոցվել է Մռավ լեռան արևելյան հարվածում:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 2 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին հայտնել է ՀՀ ՊՆ մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը: «Համաձայն պաշտոնական տեղեկատվության` ադրբեջանական Mi 24/35 ուղղաթիռը խոցվել է Մռավ լեռան արևելյան հատվածում»,- ասել է Հովհաննիսյանը:
Ապրիլի 1-ի լույս 2-ի գիշերը և առավոտյան հակառակորդը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի ողջ երկայնքով ձեռնարկել է լայնածավալ նախահարձակ գործողություններ, որոնց ընթացքում հրթիռահրետանային արկակոծման են ենթարկվում ոչ միայն հայկական զինուժի պաշտպանական դիրքերը, այլև խաղաղ բնակավայրերը: Ըստ ՊԲ օպերատիվ տվյալների, ադրբեջանական զինուժի կողմից ապրիլի 2-ին ժամը 08:30-ի սահմաններում Մարտունու պաշտպանական ուղղությամբ ՄՄ-21 («Գրադ») կայանքից իրականացված հրթիռահրետակոծության հետևանքով սպանվել է 2004թ. ծնված Վաղինակ Թաթուլի Գրիգորյանը, ևս երկու երեխա վիրավորվել են:

Mi 24/35 Azerbaijani helicopter shoted down in the eastern part of Mrav mountain
" Mi 24/35 Azerbaijani helicopter shoted down in the eastern part of Mrav mountain," reports the press secretary of the Armenian Defense Ministry Artsrun Hovhannisyan.
Mi 24/35 Azerbaijani helicopter shoted down in the eastern part of  Mrav mountain
STEPANAKERT, APRIL 2, ARTSAKHPRESS: In the southern, south-eastern and north-eastern directions of the contact line, on April 1 and early morning of April 2, the adversary carried out attack operations, using artillery, armored vehicles, and air force. In addition to the contact line battles, the adversary hit civilian areas and permanently deployed military units by artillery fire.
Artsakh Defense Ministry's press release states: “Heated clashes are taking place at this moment along the entire length of the contact line of Nagorno Karabakh-Azerbaijani opposing forces.
The Defense Army forces, accepting the challenge of the adversary, are conducting reliable defensive battles. We will give more details about the situation in the upcoming press releases.”