Ռուսաստանից պատվիրած զենքի մի մասն արդեն Հայաստանում է. ԱԺ պատգամավոր
Ռուսաստանի և Հայաստանի միջև վարկային համաձայնագրով սպառազինության ձեռքբերման պայմանավորվածության համաձայն զինատեսակների ցանկից արդեն իսկ որոշ մասը ձեռք է բերվել, բայց ոչ ամբողջական ցանկը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 15 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին հայաստանյան Panorama.am կայքին այսօր՝ ապրիլի 15-ին, հայտնել է ՀՀ ԱԺ ՊԱԱՆԳ հանձնաժողովի նախագահ Կորյուն Նահապետյանը:
Պատգամավորի խոսքով՝ երկու երկրների պաշտպանության նախարարություններն աշխատում են սպառազինության մյուս մասի մատակարարման հարցերը լուծելու համար:
Նշենք, որ այսօր ավելի վաղ կառավարության որոշումներից մեկով ՀՀ պաշտպանության նախարարությանը հանձնարարել է Ռուսաստանի համապատասխան գերատեսչությունների հետ՝ գնվող սպառազինության անվանացանկը հստակեցնելու համար:

Part of the arms ordered from Russia already in Armenia
According to the agreement between Russia and Armenia on armaments acquisition, some of the list of the weaponry have already been supplied, but not in full.
STEPANAKERT, APRIL 15, ARTSAKHPRESS:  Koryun Nahapetyan, Chairman of the National Assembly of Armenia Standing Committee on Defense, National Security and Internal Affairs, on Friday told Panorama.am.
According to him, the defense ministries of the two countries are working to  supply the  other part of the armaments.
Remind, today according to one of the decisions of the Government, the  Ministry of Defense of the Republic of Armenia was assigned to specify with relevant departments of Russia the list of the armaments to be purchased from Russia.