Նախագահ Սահակյանը հանդիպում է ունեցել Ֆրանկ-Վալտեր Շտայնմայերի հետ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հունիսի 30-ին Երեւան քաղաքում հանդիպում է ունեցել ԵԱՀԿ գործող նախագահ, Գերմանիայի արտաքին գործերի նախարար Ֆրանկ-Վալտեր Շտայնմայերի հետ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 30 հունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության փոխանցմամբ՝ հանդիպմանը քննարկվել են ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորմանը եւ տարածաշրջանային գործընթացներին վերաբերող հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը նշել է, որ պաշտոնական Ստեփանակերտը մնում է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի շրջանակներում հակամարտության խաղաղ կարգավորման կողմնակից՝ ընդգծելով բանակցային լիարժեք ձեւաչափի վերականգնման անհրաժեշտությունը՝ Արցախի լիիրավ մասնակցությամբ:
Բակո Սահակյանը կարեւորել է ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության գոտում հրադադարի ռեժիմի խախտման հետաքննության մեխանիզմների մշակումն ու ներդրումը, ինչը կնպաստի տարածաշրջանում խաղաղության ու կայունության պահպանմանը եւ դրական ազդեցություն կունենա բանակցային գործընթացի հետագա ընթացքի վրա:
Հանդիպմանը մասնակցում էին արտգործնախարար Կարեն Միրզոյանը, ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպշիկը, պաշտոնատար այլ անձինք:

On 30 June Artsakh Republic President Bako Sahakyan had a meeting in Yerevan with OSCE Chairman-in-Office, German minister for foreign affairs Frank-Walter Steinmeier, Central Information Department of the Office of the Artsakh Republic President stated.
President Bako Sahakyan had a meeting with Frank-Walter Steinmeier
President Bako Sahakyan had a meeting with  Frank-Walter Steinmeier
STEPANAKERT, JUNE 30, ARTSAKHPRESS:  Issues relating to the Azerbaijani-Karabagh conflict resolution and regional processes were on the discussion agenda.
President Sahakyan noted that the official Stepanakert remained adhered to the peaceful settlement of the conflict within the framework of the OSCE Minsk Group, underlining the imperative of restoring the full-fledged negotiation format with the direct participation of Artsakh.
Bako Sahakyan highlighted elaborating and introducing mechanisms for investigating incidents of the ceasefire violation in the Azerbaijani-Karabagh conflict zone, which would foster maintaining peace and stability in the region and exert a constructive influence on the further pace of the negotiation process.
NKR foreign minister Karen Mirzoyan, personal representative of the OSCE Chairman-in-Office, Ambassador Andrzej Kasprzyk and other officials partook in the meeting.