Հայաստանի ռուսական ռազմակայանում ավարտվել է ընդգրկուն մարտավարական վարժանքների նախապատրաստման փուլը
«Կամխուտ» եւ Ալագյազ» զորավարժարաններում հուլիսի 1-ին ավարտվել Է Հայաստանի ռուսական ռազմակայանի ստորաբաժանումների դաշտային ելանցը, որի ընթացքում գործի Էին դրվել մինչեւ 1,5 հազար զինծառայողներ եւ շուրջ 500 միավոր ռազմական տեխինկա:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 1 հուլիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես  տեղեկացրել են ՌԴ Հարավային ռազմական օկրուգի մամուլի ծառայությունում, ռազմակայանի հրամանատար գեներալ-մայոր Վլադիմիր Ուստինովի ղեկավարությամբ դաշտային ելանցի ընթացքում մոտոհրաձգային, տանկային, հրետանային եւ հատուկ ստորաբաժանումները կատարել են պաշտպանության եւ հարձակման ժամանակ երկկողմ մարտավարական մարտի վարժություններ՝ «Նավոդչիկ-2» եւ «Օռլան-10» անօդաչու թռչող ապարատների հետախուզության եւ դիտարկման արդի համալիրների կիրառմամբ:
«Միավորման զինծառայողները նաեւ կատարել են կրակային, մարտավարական, ռազմաբժշկական եւ հատուկ տեսակների պատրաստությունների, մարտական մեքենաների վարման վարժություններ՝ օրվա ցերեկային ու գիշերային ժամերին՝ բարձրլեռնային «Էքստրեմալ» պայմաններում»,- ասված Է մամուլի ծառայության հաղորդագրության մեջ:
Ստորաբաժանումների դաշտային պարապմունքներն անցել են հուլիսի կեսերին կայանալիք ընդգրկուն մարտավարական  վարժանքների նախապատրաստման շրջանակներում, որոնց կմասնակցի ռազմակայանի ամբողջ անձնակազմը:

В российской военной базе в Армении завершился этап подготовки к масштабным тактическим учениям
Сегодня на высокогорных полигонах «Камхуд» и «Алагяз» в Республике Армения завершился полевой выход подразделений российской военной базы ЮВО, в которых было задействовано до 1,5 тыс. военнослужащих и порядка 500 единиц военной техники.
СТЕПАНАКЕРТ, июля 1 АРЦАХПРЕСС - Как сообщили в пресс-службе Южного военного округа, в ходе полевого выхода под руководством командира военной базы генерал-майора Владимира Устинова мотострелковые, танковые, артиллерийские и специальные подразделения отработали упражнения по двустороннему тактическому бою в обороне и наступлении с применением современных комплексов разведки и наблюдения беспилотных летательных аппаратов «Наводчик-2» и «Орлан-10».
Военнослужащие соединения также выполнили упражнения по огневой, тактической военно-медицинской и специальной видам подготовок, вождению боевых машин в дневное и ночное время суток в «экстремальных» условиях высокогорья.
Полевые занятия подразделений прошли в рамках подготовки к предстоящим в середине июля масштабным тактическим учениям, в котором будет задействован весь личный состав военной базы.