Բելառուսում սկսվել է ՀԱՊԿ-ի «Անխախտ եղբայրություն-2016» վարժանքների ակտիվ փուլը
Բելառուսում սկսվել Է Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության խաղաղապահ ուժերի համատեղ վարժանքների ակտիվ փուլը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 26 օգոստոսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Անխախտ եղբայրություն-2016» վարժանքներն օգոստոսի 23-27-ը տեղի են ունենում Բելառուսում: Դրանցում գործի են դրված ՀԱՊԿ-ի անդամ բոլոր վեց պետությունների զինված ուժերի, ներքին զորքերի եւ ոստիկանության մինչեւ 1,5 հազար զինծառայողներ, ինչպես նաեւ շուրջ 300 միավոր ավիացիոն, զրահատանկային եւ ավտոմոբիլային տեխնիկա:
«Սկսվել Է ՀԱՊԿ-ի խաղաղապահ ուժերի պրակտիկ գործողությունների փուլը, որոնք ուղղված են խաղաղապահ առաջադրանքների կատարմանը»,-ասված Է հաղորդագրության մեջ:
Ուժերի մի մասը համատեղ գործողություններ կիրականացնի գիշերային ժամերին՝ գիշերային տեսունակության սարքերի եւ հետախուզության միջոցների կիրառմամբ, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

В Белоруссии началась активная фаза учений ОДКБ "Нерушимое братство - 2016"
Активная фаза совместных учений миротворческих сил организации договора о коллективной безопасности (ОДКБ) началась в Белоруссии.
В Белоруссии началась активная фаза учений ОДКБ
СТЕПАНАКЕРТ, августa 26 АРЦАХПРЕСС - Об этом сообщается на сайте ОДКБ.
Учения "Нерушимое братство-2016" проходят в Белоруссии 23- 27 августа. В них задействовано до 1,5 тысячи военнослужащих из состава вооруженных сил, внутренних войск и полиции всех шести государств-членов ОДКБ, а также около 300 единиц авиационной, бронетанковой и автомобильной техники.
"Начался этап практических действий Коллективных миротворческих сил ОДКБ по выполнению миротворческих задач в ходе ведения операции по поддержанию мира", — говорится в сообщении.
Часть сил отработает совместные действия в ночных условиях с применением приборов ночного видения и средств разведки.