Նոր համազգային հարցման տվյալներով՝ Քլինթոնը Թրամփին գերազանցում Է յոթ տոկոսով
Դեմոկրատական կուսակցությունից ԱՄՆ-ի նախագահի թեկնածու Հիլարի Քլինթոնը, նոր համազգային հարցման արդյունքների համաձայն, ժողովրդականության ցուցանիշով իր հանրապետական մրցակցին՝ Դոնալդ Թրամփին, գերազանցում Է յոթ տոկոսային կետով:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 26 օգոստոսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: ԱՄՆ-ի Քվինիփեքի համալսարանի վերջին տվյալների համաձայն՝ Քլինթոնի օգտին մտադիր Է քվեարկել պոտենցիալ ընտրողների 45 տոկոսը, Թրամփի օգտին՝ 38 տոկոսը:
Բացի այդ, հարցման մասնակիցների 10 տոկոսը պատրաստ Է իր ձայնը տալ Լիբերտարիանական կուսակցությունից թեկնածու Գերի Ջոնսոնին, դրա հետ մեկտեղ Կանաչների կուսակցությունից թեկնածու Ջիլ Սթայնը վայելում Է ընտրողների ընդամենը 4 տոկոսի աջակցությունը:
Քվինիփեքի համալսարանի հարցումն անցկացվել Է օգոստոսի 18-ից մինչեւ 24-ը՝ բջջային եւ ստացիոնար հեռախոսներով: Այն կարող Է ունենալ 2,5 տոկոսային կետի անճշտություն: Հարցմանը մասնակցել են գրեթե 1,5 հազար ընտրողներ, հաղորդել Է «Ինտերֆաքս»-ը:

Клинтон опередила Трампа на семь процентных пунктов
Кандидат в президенты США от Демократической партии Хиллари Клинтон, согласно результатам нового национального опроса, опережает по популярности своего республиканского соперника Дональда Трампа на семь процентных пунктов, сообщает INTERFAX.RU.
СТЕПАНАКЕРТ, августa 26 АРЦАХПРЕСС - По последним данным Квиннипэкского университета США, за Клинтон намерены проголосовать 45% потенциальных избирателей, за Д.Трампа - 38%.
Кроме того, 10% респондентов готовы отдать свой голос кандидату от Либертарианской партии Гэри Джонсону, при этом кандидат от Партии зеленых Джилл Стайн пользуется поддержкой всего 4% избирателей.
Опрос Квиннипэкского университета проводился с 18 по 24 августа по сотовым и стационарным телефонам, он может иметь погрешность в 2,5 процентных пункта. В опросе приняли участие почти 1,5 тыс. избирателей.