Ադրբեջանի ԱԳՆ-ն պատրաստվում է համալրել «սեւ ցուցակը»
Ադրբեջանի ԱԳՆ-ում նյարդային են արձագանքելն Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության 25-ամյակի առթիվ սպասվող տոնակատարություններին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 26 օգոստոսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես հաղորդում է ԱՊԱ-ն, Ադրբեջանի ԱԳՆ մամուլի ծառայության ղեկավար Հիքմեթ Հաջիեւը հանդես է եկել հայտարարությամբ՝ սպառնալով «սեւ ցուցակում» ընդգրկել բոլոր նրանց, որոնք կայցելեն ԼՂՀ:
Հիշեցնենք, որ այդ «սեւ ցուցակում», որն անշեղորեն աճում է, ընդգրկված են բոլոր նրանք, որոնք եղել են ԼՂՀ-ում: Այդ թվում են բազմաթիվ օտարերկրյա քաղաքական գործիչներ, պատգամավորներ, մշակույթի գործիչներ:

МИД Азербайджана готовится пополнить «черный список»
В Министерстве иностранных дел Азербайджана нервно отреагировали на предстоящее празднование 25-летия независимости Нагорно-Карабахской Республики.
СТЕПАНАКЕРТ, августa 26 АРЦАХПРЕСС - Как сообщает АПА, руководитель пресс-службы МИД Азербайджана Хикмет Гаджиев загодя выступил с заявлением, пригрозив внести в «черный список» всех, кто посетит НКР.
Напомним, что в указанный список, который неуклонно растет, вносятся все те, кто побывал в НКР. В списке многочисленные политические деятели, депутаты, деятели культуры из-за рубежа.