Երեւանում մեկնարկել է ՀՀ անկախության 25-ամյակին նվիրված զորահանդեսը
Երեւանի Հանրապետության հրապարակում մեկնարկում է Հայաստանի անկախության 25-ամյակին նվիրված ռազմական շքերթը։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 21 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Բեմահարթակում են Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Սերժ Սարգսյանը, Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս Գարեգին Բ–ն, Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը, ՀՀ ԱԺ խոսնակ Գալուստ Սահակյանը, վարչապետ Կարեն Կարապետյանը, Սահմանադրական դատարանի նախագահ Գագիկ Հարությունյանը, Անվտանգության խորհրդի անդամներ, պատգամավորներ, կառավարության անդամներ, Հայաստանում հավատարմագրված դիվանագիտական ներկայացուցչությունների ղեկավարներ։
Շքերթը մեկնարկել է հայկական բանակի կայացման գործում ավանդ ունեցած Հայաստանի Հանրապետության ազգային հերոսների, Արցախի հերոսների, գեներալների, նապարարների, շտաբերի պետերի անունների թվարկումով։

В Ереване начался военный парад к 25-летию независимости Армении
На центральной площади Еревана, площади Республики, начинается военный парад, приуроченный к 25-летию независимости Армении.
СТЕПАНАКЕРТ, 21 сентября  АРЦАХПРЕСС - На трибуне президент Республики Армения Серж Саргсян, Католикос всех армян Гарегин второй, президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян, спикер Национального Собрания Армении Галуст Саакян, премьер-министр Карен Карапетян, глава Конституционного суда Гагик Арутюнян, члены Совета безопасности, депутаты, члены правительства, главы аккредитованных в Армении дипломатических миссий.
Парад начался с перечисления имен национальных героев Республики Армения,  героев Арцаха, генералов, министров, начальников штабов, внесших вклад в становление армянской армии.