Էդվարդ Նալբանդյանը հանդիպել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներին
Նյու Յորքում աշխատանքային այցելությամբ գտնվող արտաքին գործերի նախարարի պաշտոնակատար Էդվարդ Նալբանդյանը հանդիպել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովի, Ջեյմս Ուորլիքի, Պյեռ Անդրիոյի և ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպշիկի հետ։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 21 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: ԱԳՆ մամուլի և տեղեկատվության վարչության փոխանցմամբ, հանդիպմանն անդրադարձ է կատարվել ղարաբաղյան հիմնախնդրի կարգավորման խաղաղ գործընթացի առաջ մղման նպատակով Վիեննայում և Սանկտ-Պետերբուրգում կայացած գագաթաժողովներին ձեռք բերված պայմանավորվածությունների կատարման անհրաժեշտությանը։
Էդվարդ Նալբանդյանն ընդգծել է, որ Ադրբեջանն արդեն մի քանի ամիս է մերժում է իրականացնել գագաթաժողովներին նախագահների մակարդակով ձեռք բերված պայմանավորվածությունները՝ դրանով իսկ խոչընդոտելով բանակցային գործընթացի առաջընթացի նպատակով համապատասխան պայմանների ստեղծմանը։

While on a working visit in New York, acting Foreign Minister of Armenia Edward Nalbandian met OSCE Minsk Group Co-Chairs Igor Popov, James Warlick, Pierre Andrieu and Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office Andrzej Kasprzyk, press service of the MFA informed.
Armenian acting FM meets OSCE Minsk Group Co-Chairs in New York
STEPANAKERT, SEPTEMBER 21, ARTSAKHPRESS: At the meeting they underlined the need to implement the agreements reached at the Vienna and St. Petersburg summits aimed at moving forward the peaceful process of the Nagorno Karabakh conflict settlement.
Edward Nalbandian said it is already several months Azerbaijan refuses to implement the agreements reached at the summits thus preventing the creation of appropriate conditions for progress in the negotiation process.