ՊԲ հարավային ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է ԴՇԿ
Սեպտեմբերի 20-ի լույս 21-ի գիշերը և սեպտեմբերի 21-ի տոնական օրը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 70 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 700 կրակոց:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 22 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: ՊԲ հարավային ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև ԴՇԿ տիպի խոշոր տրամաչափի գնդացիր (36 կրակոց):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը լիակատար վերահսկողություն են պահպանում առաջնագծում և շարունակում վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

На южном направлении АО НКР азербайджанские ВС применили крупнокалиберный пулемет ДШК
В ночь на 21 сентября и в течение вчерашнего праздничного дня режим прекращения огня на линии соприкосновения ВС НКР и Азербайджана был нарушен со стороны противника около 70 раз. Из разнокалиберного стрелкового оружия по армянским боевым позициям было произведено свыше 700 выстрелов, сообщает пресс-служба министерства обороны НКР.
СТЕПАНАКЕРТ, 22 сентября  АРЦАХПРЕСС - На южном направлении Армии обороны азербайджанские ВС применили также крупнокалиберный  пулемет ДШК (36 выстрелов).
Передовые части Армии обороны НКР сохраняют полный контроль на передовой и продолжают уверенно выполнять поставленные перед ними боевые задачи.