ՊԲ հարավային ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է ԴՇԿ
Սեպտեմբերի 20-ի լույս 21-ի գիշերը և սեպտեմբերի 21-ի տոնական օրը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 70 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 700 կրակոց:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 22 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: ՊԲ հարավային ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև ԴՇԿ տիպի խոշոր տրամաչափի գնդացիր (36 կրակոց):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը լիակատար վերահսկողություն են պահպանում առաջնագծում և շարունակում վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

Azerbaijan fires DShK heavy machine gun at Nagorno Karabakh line of contact
The Defense Ministry of Nagorno Karabakh says the Azerbaijani side made over 70 ceasefire violations at the Nagorno Karabakh-Azerbaijani line of contact.
STEPANAKERT, SEPTEMBER 22, ARTSAKHPRESS: The Ministry’s announcement reads: “Overnight September 20-21 and on September 21 the Azerbaijani side violated the ceasefire regime over 70 times by firing more than 700 shots from various caliber weapons at the Armenian positions in Nagorno Karabakh-Azerbaijan line of contact.
The Azerbaijani forces also fired DShK heavy machine gun (36 shots) at the southern direction of the Defense Army.
The Defense Army forces are in full control of the situation in the frontline and continue confidently fulfilling their military tasks.”