Այսօր մեծ շուքով նշվում է Ստեփանակերտի անվանակոչման 93-րդ տարեդարձը (լուսանկարներ)
Ստեփանակերտի օրվա և քաղաքի վերանվանման 93-րդ տարեդարձի կապակցությամբ այսօր` առավոտյան, Ստեփան Շահումյանի անվան օղակաձև պուրակում տեղի է ունեցել բազմաբնույթ միջոցառումներ՝ նվիրված մայրաքաղաքի տոն օրվան։
Այսօր   մեծ   շուքով   նշվում  է   Ստեփանակերտի   անվանակոչման  93-րդ  տարեդարձը  (լուսանկարներ)
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 24 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Արցախպրես»-ի թղթակցի հաղորդմամբ` քաղաքի օրվա առիթով ԼՂՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, վարչապետ Արայիկ Հարությունյանը, Ստեփանակերտի քաղաքապետ Սուրեն Գրիգորյանը, Երևանից ժամանած պատվիրակությունը քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի գլխավորությամբ, պետական այլ բարձրաստիճան այրեր ծաղիկներ և ծաղկեպսակներ են դրել Ստեփան Շահումյանի հուշարձանի պատվանդանին, ում պատվին 93 տարի առաջ ԼՂԻՄ նախկին մարզկենտրոնը անվանակոչվել է:
Վերածննդի հրապարակում տոնական տրամադրությունն ապահովում էին տարբեր մշակութային ու սպորտային միջոցառումների մասնակիցները. դրանք կազմակերպել են Ստեփանակերտի քաղաքապետարանը` համագործակցելով տարբեր գերատեսչությունների հետ:
Երեխաների մասնակցությամբ Վերածննդի հրապարակում տեղի է ունեցել նկարչություն ասֆալտի վրա, ինչպես նաև պլեներային նկարչություն, լարախաղ, ցուցահանդես-վաճառք:
Քաղաքի օրվան նվիրված միջոցառումները կավարտվեն Ստեփանակերտի մշակույթի և երիտասարդության պալատում այսօր կայանալիք տոնական համերգով:

Artsakh celebrates Stepanakert Day and the 93rd anniversary of renaming of the city (Photos)
STEPANAKERT, SEPTEMBER 24, ARTSAKHPRESS: On the occasion of Stepankert Day and the 93rd anniversary of the renaming of the city a number of events were held at the capital’s central park after Stepan Shahumyan.
As Artsakhpress reports, on the occasion of Stepanakert Day, NKR National Assembly Chairman Ashot Ghoulyan, Prime Minister Arayik Haroutyunyan, Mayor of Stepanakert Suren Grigoryan, the delegation led by Mayor of Yerevan Taron Margaryan, who is in Artsakh to participate in the celebration and other high state officials laid flowers and wreaths at the monument to Stepan Shahumyan. 93 year ago the former administrative center of Nagorno-Karabakh Autonomous Oblast was renamed to Stepankert in honor of Stepan Shahumyan.
A number of cultural and sport events were held today. Similar events will also be held in other parts of Stepanakert and will conclude with a festive concert.