Հակառակորդը հրադադարը խախտել է շուրջ 35 անգամ. ԼՂՀ ՊԲ
Սեպտեմբերի 26-ի լույս 27-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 35 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 500 կրակոց:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 27 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին հայտնում են ԼՂՀ պաշտպանության նախարարության լրատվական ծառայությունից։
ՊԲ առաջապահ զորամասերը տիրապետում են օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանը և շարունակում վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

Azerbaijan fires more than 500 shots at Nagorno Karabakh line of contact
The Defense Ministry of Nagorno Karabakh says the Azerbaijani forces made over 35 ceasefire violations across Nagorno Karabakh-Azerbaijan line of contact.
STEPANAKERT, SEPTEMBER 27, ARTSAKHPRESS: The Ministry’s announcement reads: “Overnight September 26-27 the Azerbaijani side violated the ceasefire regime over 35 times by firing more than 500 shots from various caliber weapons at the Armenian positions in Nagorno Karabakh-Azerbaijan line of contact.
The Defense Army forces are in control of the situation in the frontline and continue confidently fulfilling their military tasks.”