Կիեւում նորից հայտնել են Roshen-ի բոլոր խանութներն ականապատելու մասին
Կիեւում ոստիկանության աշխատակիցները ստուգում են Roshen-ի բոլոր խանութներն ականապատելու մասին տեղեկատվությունը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 27 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Նշվում է, որ վերջին ժամանակներս գրեթե բոլոր տեղեկությունները ոստիկանությունն ստանում  էլեկտրոնային փոստի միջոցով: «Նամակները գալիս են Ռուսաստանից «Յանդեքսի» միջոցով, անհայտ օգտատիրոջից»,-ասված է հաղորդագրության մեջ:
Ոստիկանությունը դեռեւս չի պարզել ուղարկողի ինքնությունը, ով հայտնել է ականապատման մասին, սակայն բոլոր տեղեկությունները մշակվում են, հաղորդում է Еспресо.tv-ն:
Ստուգում է սկսվել Մոսկվայի հրապարակում գտնվող խանութում: Դեպքի վայրում աշխատում են կինոլոգները, հրշեջները, այնտեղ են «շտապօգնության» մեքենաներ:

В Киеве снова сообщили о минировании всех магазинов Roshen
В Киеве сотрудники полиции проверяют информацию о минировании всех магазинов Roshen, сообщает Еспресо.tv.
СТЕПАНАКЕРТ, 27 сентября  АРЦАХПРЕСС - Утверждается, что за последнее время почти все сообщения поступают в полицию по электронной почте.
«Письма поступают от неизвестного отправителя через «Яндекс» из России», — говорится в сообщении.
Полиция пока не установила личность человека, сообщившего о минированиях. Однако все сообщения полиция отрабатывает.
Проверка начата в магазине на Московской площади. На месте, как отмечается, работают взрывотехники, кинологи, пожарные, присутствует «скорая».