Արամ Ա կաթողիկոսը մեկնել է ԱՄՆ և Կանադա
Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Արամ Ա Վեհափառ Հայրապետը սեպտեմբերի 27-ին մեկնել է Միացյալ Նահանգներ և Կանադա` հանդսիապետելու իր կաթողիկոսական ընտրության և օծման 20 ամյակին նվիրված տոնակատարությունները Լոս Անջելեսում, Մոնրեալում և Նյու Յորքում:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 27 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին տեղեկացրին Մեծի Տանն Կիլիկիո կաթողիկոսարանի մամլո դիվանից:
Թեպետ Արամ Ա կաթողիկոսի հայրապետական ծառայության 20 ամյակը լրացել է 2015 թվականին, սակայն Վեհափառ Հայրապետի խնդրանքով անցնող տարում որևէ միջոցառում չկազմակերպվեց` հաշվի առնելով Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցը:
Մեծի Տանն Կիլիկիո կաթողիկոսի այցերի ընթացքում նախատեսված են հանդիպումներ և զրույցներ երիտասարդների հետ, միջեկեղեցական հանդիպումներ, այցելություններ համայնքային կենտրոններ:

Католикос Великого дома Kиликийского Арам I отбывает в США и Канаду
Католикос Великого дома Kиликийского Арам I отбывает 27 сентября в США и Канаду. Он возглавит празднества в Лос-Анджелесе, Монреале и Нью-Йорке, посвященные 20-летию его избрания и миропомазания.
СТЕПАНАКЕРТ, 27 сентября  АРЦАХПРЕСС - Как сообщили в пресс-службе Католикосата Великого дома Киликийского, хотя 20-летие пребывания Арама I на патриаршем престоле исполнилось в 2015 году, торжества по его просьбе были отложены в связи со столетием Геноцида армян.
В ходе визита  католикос Великого дома Kиликийского пообщается с молодежью, запланированы также межцерковные встречи, посещения общинных центров. Католикос возвратится в Антилиас 22 октября.