Անցած գիշեր Ադրբեջանի զինուժը կիրառել է «ՍՎԴ» տիպի դիպուկահար հրացաններ. ԼՂՀ ՊԲ
Հոկտեմբերի 14-ի լույս 15-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 20 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 420 կրակոց:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հոկտեմբերի 15, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: ԼՂՀ ՊԲ-ից հայտնում են, որ հյուսիսսային եւ հյուսիսարեւելյան ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաեւ «ՍՎԴ» տիպի դիպուկահար հրացաններ (60 կրակոց):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը հետեւել են հրադադարի պահպանման ռեժիմին եւ անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկել մարտական դիրքերի պահպանությունը հուսալիորեն կազմակերպելու համար:

Azerbaijan used sniper rifles at night
The adversary violated the ceasefire along the line of contact between the Karabakh and Azerbaijani opposing forces around 20 times, from late Friday night to early Saturday morning.
STEPANAKERT, OCTOBER 15, ARTSAKHPRESS: During this time the Azerbaijani armed forces fired more than 420 shots toward the Armenian position-holders, and by way of various caliber weapons, the Nagorno-Karabakh Republic Defense Army informed.
In addition, the adversary fired 60 shots from sniper rifles, in northerly and northeasterly directions of the line of contact.
But the NKR Defense Army vanguard units adhered to the truce, and took necessary steps to reliably maintain their combat positions.