Դամասկոսն Անկարային մեղադրել է 150 խաղաղ բնակչի սպանության մեջ
Թուրքական օդուժի կողմից Հալեպի հյուսիսում սիրիական գյուղերի եւ քաղաքների ռմբակոծության հետեւանքով 150 խաղաղ բնակիչ է զոհվել:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հոկտեմբերի 21, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  SANA պետական գործակալության փոխանցմամբ՝ այս մասին ասված է սիրիական բանակի ղեկավարության հայտարարության մեջ:
«Բանակի ղեկավարությունը հայտարարում է, որ այդ ագրեսիան, որի թիրախում անմեղ բնակիչներ են, հարկավոր է դիտարկել որպես վտանգավոր զարգացում, որը կարող է հանգեցնել իրադրության սրման»,- ասված է հայտարարությունում:
Նշվում է, որ Սիրիայի օդային տարածքը խախտելու փորձի դեպքում թուրքական օդանավերը պատասխան կստանան եւ կխոցվեն հնարավոր բոլոր միջոցներով:

Дамаск обвинил Анкару в убийстве 150 мирных жителей
В результате бомбежки турецкими ВВС сирийских деревень и городов на севере Алеппо погибли 150 мирных жителей.
СТЕПАНАКЕРТ, 21 октября АРЦАХПРЕСС - Об этом говорится в заявлении руководства сирийской армии и ВС, передает Государственное информационное агентство SANA.
«Руководство армии заявляет, что эта агрессия, целью которой являются невинные жители, следует рассматривать как опасное развитие, которое может привести к эскалации ситуации». Отмечается, что в случае попытки нарушить воздушное пространство  Сирии, турецкие самолеты получат ответ и будут сбиты всеми возможными способами.