ՄԱԿ-ը Թրամփի վարչակազմի հետ սերտ համագործակցության հույս ունի
ՄԱԿ-ը տարբեր ոլորտներում ԱՄՆ նորընտիր նախագահ Դոնալդ Թրամփի վարչակազմի հետ սերտ համագործակցության հույս ունի:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 15 նոյեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին հայտարարել է կազմակերպության գլխավոր քարտուղարի տեղակալ Յան Էլիասոնը:
«Հույս ունենք, որ սերտորեն եւ արդյունավետ կհամագործակցենք Միացյալ Նահանգների նոր ղեկավարի հետ՝ փախստականների եւ միգրացիայի հարցերից մինչեւ կլիմայի փոփոխությունը»,- Sputnik-ին ասել է Էլիասոնը:
ԱՄՆ-ում նախագահական ընտրությունները կայացան նոյեմբերի 8-ին: Շատերի համար անսպասելի՝ հաղթեց Հանրապետական կուսակցության թեկնածու Դոնալդ Թրամփը: Նախընտրական շրջանում եւ ընդհուպ մինչեւ քվեարկության օրն անցկացված հարցումների մեծ մասի արդյունքները դեմոկրատ Հիլարի Քլինթոնի հաղթանակն էին կանխատեսում:

ООН надеется на тесное сотрудничество с администрацией Трампа
ООН рассчитывает на тесное сотрудничество в различных сферах с администрацией Дональда Трампа, избранного президентом США, заявил заместитель генерального секретаря организации Ян Элиассон.
СТЕПАНАКЕРТ, 15 ноября АРЦАХПРЕСС - «Мы надеемся, что наладим тесное и продуктивное сотрудничество с новым главой Соединенных Штатов», — заявил Элиассон агентству Sputnik. «Оно включает многие сферы: от миграции и беженцев до изменения климата» — добавил он.
Президентские выборы в США прошли 8 ноября. Неожиданно для многих победителем стал кандидат от Республиканской партии Дональд Трамп. Большинство опросов, проводимых ведущими СМИ США в ходе предвыборной кампании и вплоть до начала голосования, предрекали победу кандидата от Демократической партии Хиллари Клинтон.