Ասկերանի շրջանի ուղղությամբ ԵԱՀԿ դիտարկում է անցկացվելու
Դեկտեմբերի 8-ին Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության իշխանությունների հետ ձեռք բերված պայմանավորվածության համաձայն` ԵԱՀԿ առաքելությունը Լեռնային Ղարաբաղի և Ադրբեջանի զինված ուժերի շփման գծի պլանային դիտարկում է անցկացնելու ԼՂՀ Ասկերանի շրջանի ուղղությամբ՝ Քենգերլի գյուղի հյուսիս-արևեlքում։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, դեկտեմբերի 7, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես հաղորդում են ԼՂՀ ԱԳՆ-ից՝ ԼՂՀ պաշտպանության բանակի դիրքերից դիտարկումն իրականացնելու են  ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչի դաշտային օգնականներ Գենադիե Պետրիկան (Մոլդովա)  և  Խրիստո Խրիստովը (Բուլղարիա):

OSCE to conduct monitoring at direction of Askeran, NKR
On December 8, 2016, in accordance with the arrangement reached with the authorities of the Nagorno Karabakh Republic, the OSCE Mission will conduct a planned monitoring of the Line of Contact between the armed forces of Nagorno Karabakh and Azerbaijan in the direction of the NKR Askeran region, north-east of Kengerli settlement, press service of the NKR MFA stated.
STEPANAKERT, DECEMBER 7, ARTSAKHPRESS: From the positions of the NKR Defense Army, the monitoring will be conducted by Field Assistants to the Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office Ghenadie Petrica (Moldova) and Khristo Khristov (Bulgaria).