Լուսինե Ներսիսյանի ձերբակալության մասին լուրն ակնհայտ սուտ է. ԼՂՀ ոստիկանություն
Ադրբեջանական լրատվամիջոցներն այսօր տեղեկություն են տարածել այն մասին, որ Ադրբեջանում Եվրամիության պատվիրակության ղեկավար Մալենա Մարդն մտահոգություն է հայտնել արցախցի գրող, հրապարակախոս եւ քաղաքացիական ակտիվիստ Լուսինե Ներսիսյանի ձերբակալության փաստի առթիվ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, դեկտեմբերի 15, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  «Արցախպրես»-ի հարցմանը ի պատասխան՝ ԼՂՀ ոստիկանության տեղեկատվության բաժնից հայտնեցին, որ Լուսինե Ներսիսյանի ձերբակալության մասին լուրը ապատեղեկատվություն է, և այն իրականությանը չի համապատասխանում: «Տեղեկությունն ակնհայտ սուտ է. և Լուսինե Ներսիսյանը չի ձերբակալվել»,- հայտնել են ԼՂՀ ոստիկանության տեղեկատվության բաժնից:
Հիշեցնենք, որ երեկ ադրբեջանական haqqin.az կայքը տեսանյութ էր տարածել, որտեղ Բաքվում գտնվող Վահան Մարտիրոսյանը Skype-ի միջոցով փորձում էր տարբեր տեսակի տեղեկություններ կորզել Ստեփանակերտ քաղաքի բնակչուհի Լուսինե Ներսիսյանից:

News about the arrest of Lusine Nersisyan is misinformation: NKR Police
Today the Azerbaijani mass media spread information that the head of the EU Delegation in Azerbaijan Malena Mard expressed concern on the arrest of Artsakh writer and civil activist Lusine Nersisyan.
News about the arrest of  Lusine Nersisyan is misinformation: NKR Police
STEPANAKERT, DECEMBER 15, ARTSAKHPRESS: In response to the request of “Artsakhpress”, the Information Department of NKR Police said that news about the arrest of Lusine Nersisyan is misinformation, and it is not true."The information is false and she is not arrested," informs the Information Department of the NKR Police.
Remind, yesterday the Azerbaijani website haqqin.az released video, where Vahan Martirosyan who is in Baku, tried to get information on Skype from the inhabitant of Stepanakert Lusine Nersisyan.