Հարավային , արևելյան և հյուսիսարևելյան ուղղություններով հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 50 անգամ
Դեկտեմբերի 27-ի լույս 28-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի հարավային (Հադրութ), արևելյան (Մարտունի-Ակնա) և հյուսիսարևելյան (Մարտակերտ) ուղղություններով հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 50 անգամ՝ արձակելով ավելի քան 900 կրակոց:
Հարավային , արևելյան և հյուսիսարևելյան  ուղղություններով հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 50 անգամ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, դեկտեմբերի 28, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայության հաղորդմամբ՝ բացի տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, Մարտակերտի պաշտպանական ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև 60 մմ-ոց ականանետ (11 արկ):
Հակառակորդի ակտիվությունը ճնշելու նպատակով ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները, հիմնականում՝ հյուսիսարևելյան ուղղությամբ դիմել են համարժեք  պատասխան գործողությունների և շփման գծի ողջ երկայնքով  շարունակել վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

Azerbaijan fires mortars in overnight ceasefire violation in NK line of contact
Azerbaijani forces made over 50 ceasefire violations in the southern (Hadrut), eastern (Martuni-Akna) and north-eastern (Martakert) directions of the Nagorno Karabakh-Azerbaijan line of contact, the defense ministry of Nagorno Karabakh told.
STEPANAKERT, DECEMBER 28, ARTSAKHPRESS: The ministry issued a statement, saying: “Overnight December 27-28 Azerbaijani forces violated the ceasefire regime over 50 times in the southern (Hadrut), eastern (Martuni-Akna) and north-eastern (Martakert) directions of the Nagorno Karabakh-Azerbaijan line of contact, firing more than 900 shots. In addition to various caliber small arms, Azerbaijani forces also fired 60mm mortars (11 shells) in the direction of Martakert.
The NKR forces took countermeasures mainly in the north-eastern direction in order to suppress the Azerbaijani aggression, and confidently continued their service along the entire line of contact.