Հարավային , արևելյան և հյուսիսարևելյան ուղղություններով հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 50 անգամ
Դեկտեմբերի 27-ի լույս 28-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի հարավային (Հադրութ), արևելյան (Մարտունի-Ակնա) և հյուսիսարևելյան (Մարտակերտ) ուղղություններով հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 50 անգամ՝ արձակելով ավելի քան 900 կրակոց:
Հարավային , արևելյան և հյուսիսարևելյան  ուղղություններով հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 50 անգամ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, դեկտեմբերի 28, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայության հաղորդմամբ՝ բացի տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, Մարտակերտի պաշտպանական ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև 60 մմ-ոց ականանետ (11 արկ):
Հակառակորդի ակտիվությունը ճնշելու նպատակով ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները, հիմնականում՝ հյուսիսարևելյան ուղղությամբ դիմել են համարժեք  պատասխան գործողությունների և շփման գծի ողջ երկայնքով  շարունակել վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

Армия обороны НКР пресекла наступательную активность ВС Азербайджана
В ночь с 27 на 28 декабря в южном (Гадрут), восточном (Мартуни-Акна) и северо-восточном (Мартакерт) направлениях линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня около 50 раз, произведя в направлении армянских позиций свыше 900 выстрелов.
СТЕПАНАКЕРТ, 28 декабря АРЦАХПРЕСС - Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики (НКР).
Помимо стрелкового оружия различного калибра, в направлении Мартакерта ВС Азербайджана применили также 60-миллиметровый миномет (11 снарядов).
«Передовые подразделения Армии обороны НКР для подавления наступательной активной противника, в основном в северо-восточном направлении, прибегли к адекватным ответным действиям, продолжая уверенно выполнять поставленную боевую задачу по всей протяженности линии соприкосновения.
На данный момент оперативная обстановка на передовой относительно спокойная», – говорится в сообщении.