ԼՂ հարցում չի կայացվի որոշում, որին դեմ կլինեն Հայաստանի քաղաքացիները. Կարեն Կարապետյան
ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը ներկայացրել է իր տեսլականը Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման վերաբերյալ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հունվարի 13, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հունվարի 13-ին լրագրողների հետ հանդիպմանը, անդրադառնալով  Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտությանը, վարչապետը վստահություն հայտնեց, որ Հայաստանը տրամաբանական բանակցությունների արդյունքում կարողանալու է ապահովել իր հաղթանակը և անվտանգությունը, ինքնասիրությունը:
«Թե ինչ սցենարով կընթանան բանակցությունները, ես այս պահին անտրամաբանական եմ համարում խոսել այդ թեմայով, բայց վստահ եմ, որ մենք ունենք տարբերակ, որպեսզի այդ բանակցությունների միջոցով ապահովենք մեր անվտանգությունն ու հաղթանակը»,- նշեց վարչապետը:
Անդրադառնալով հարցին՝ կո՞ղմ է հարցի լուծման փոխզիջումային տարբերակին, վարչապետը պատասխանեց. «Նայած, թե ինչ փոխզիջման մասին է խոսքը: Եկեք այդ մասին խոսենք, երբ կգա ժամանակը: Ես համոզված եմ, որ այս հարցում չի կայացվելու մի որոշում, որին դեմ կլինեն Հայաստանի քաղաքացիները, քանի որ սա շատ մեծ պատասխանատվություն է»,- եզրափակեց վարչապետը:

No decision will be made on NK conflict to which Armenia’s citizens will oppose – PM Karapetyan
During a press conference in Armenia’s Government, Prime Minister presented his view on the Nagorno Karabakh conflict settlement.
STEPANAKERT, JANUARY 13, ARTSAKHPRESS-ARMENPRESS: Referring to the conflict, the PM expressed confidence that Armenia will be able to ensure its victory and security as a result of logical negotiations.
“At this moment I consider it illogical to speak about what scenario the negotiations will have, but I am sure we have an option in order to ensure our security and victory through that negotiations”, the PM said.
In response to a question whether he supports the option of solving the issue through mutual concession, the PM said: “It depends on what type of mutual concession the talk is about. Let’s speak about it when the time comes. I am convinced that no decision will be made on this issue to which Armenia’s citizens will oppose since this is quite a big responsibility”, Karen Karapetyan said.