Արցախում զինծառայողը վիրավորվել է սերժանտի կողմից զենքի հետ վարվելու կանոնները խախտելու հետևանքով, նրա վիճակը ծայրահեղ ծանր է
Առաջին կայազորային քննչական բաժնում քննություն է տարվում՝ պարզելու ժամկետային զինծառայող Գուրգեն Սարգսյանի հրազենային վիրավորում ստանալու հանգամանքները։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հունվարի 17, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին հայտնում են ՀՀ քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունից։
Նախնական տվյալներով՝ ժամկետային զինծառայող, շարքային Գուրգեն Հարությունի Սարգսյանը գլխի շրջանում հրազենային վիրավորում է ստացել հունվարի 16-ին՝ ժամը 23:55-ի սահմաններում՝ N զորամասի պահպանության տակ գտնվող մարտական դիքում հերթապահություն իրականացնելիս՝ կրտսեր սերժանտի կողմից զենքի հետ վարվելու կանոնները խախտելու հետևանքով:
Գ. Սարգսյանը տեղափոխվել է զինհոսպիտալ, վիճակը գնահատվում է ծայրահեղ ծանր:
Առաջին կայազորային քննչական բաժնում զենքի հետ վարվելու կանոնները խախտելու,  մարդու առողջությանն անզգուշությամբ ծանր վնաս պատճառելու դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ, կատարվում է նախաքննություն:

По поводу ранения в НКР военнослужащего возбуждено уголовное дело
В первом гарнизонном следственном отделе возбуждено уголовное дело по поводу ранения в НКР военнослужащего Гургена Арутюновича Саргсяна.
СТЕПАНАКЕРТ, 17 января АРЦАХПРЕСС - Об этом сообщили в управлении по информации и связям с общественностью СК Армении.
По предварительным данным, в районе 23:55 16-го января в одной из воинских частей в восточном направлении на линии соприкосновения, в результате нарушения правил обращения с огнестрельным оружием со стороны младшего сержанта, военнослужащий Гурген Арутюнович Саргсян, 1997 г.р., получил огнестрельное ранение.
Гурген Саргсян доставлен в госпиталь, его состояние оценивается как крайне тяжелое.
В первом гарнизонном следственном отделе было возбуждено уголовное дело по поводу нарушения правил обращения с огнестрельным оружием с тяжелыми последствиями.
Расследование продолжается.
Справка: Подозреваемый или обвиняемый в преступлении считается невиновным, пока его не доказана вступившим в законную силу приговором суда.