Ադրբեջանի զինուժն արձակել է շուրջ 210 կրակոց, այդ թվում ականանետից եւ հաստոցավոր նռնականետից. ԼՂՀ ՊԲ
Հունվարի 23-ին եւ լույս 24-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է ավելի քան 20 անգամ, որի ընթացքում, հիմնականում տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 210 կրակոց:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հունվարի 24, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայության հաղորդմամբ՝ շփման գծի հյուսիսարեւելյան ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաեւ 60 միլիմետրանոց ականանետ (5 արկ) եւ հաստոցավոր ավտոմատ նռնականետ (1 արկ):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են լիակատար վերահսկողություն պահպանել առաջնագծում եւ վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

Azerbaijani forces fire mortars, grenade launchers in NK line of contact
Azerbaijani forces made over 20 ceasefire violations in the Nagorno Karabakh (NKR)-Azerbaijan line of contact, the defense ministry of NKR reported.
STEPANAKERT, JANUARY 24, ARTSAKHPRESS: The ministry released a statement, saying: “ On January 23 and overnight January 24 Azerbaijani forces violated the ceasefire regime in the line of contact more than 20 times, firing around 210 shots from various caliber small arms at NKR posts. In addition, Azerbaijani forces fired 60mm mortars (5 shells) and automatic grenade launchers ( 1 projectile) in the north-eastern direction of the line of contact.
The NKR forces continue maintaining complete control in the frontline and carry on with their service."