Մեծ թվով միջազգային դիտորդների կհյուրընկալենք. ԼՂՀ ԿԸՀ քարտուղար
Փետրվարի 20-ին կայանալիք ԼՂՀ նոր Սահմանադրության նախագծի հանրաքվեի կապակցությամբ Արցախ կժամանեն մեծ թվով միջազգային դիտորդներ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, փետրվարի 17, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է ԼՂՀ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի քարտուղար Սերգեյ Մելքումյանը և նշել, որ միջազգային դիտորդների և լրագրողների ժամանումը նախատեսվում է փետրվարի 19-ին:
«Այժմ տեղական դիտորդների գրանցման ակտիվ փուլ է ընթանում: Արդեն  տեղական 103 դիտորդներ են գրանցվել,նաև կան 50-ից  ավել լրագրողներ: Դիտորդական մեծ խմբեր ունեն «Ազատ հայրենիք» և «Արցախի ժողովրդավարական» կուսակցությունները,  ինչպես  նաև  հասարակական կազմակերպությունները»,- մանրամասնել է Ս. Մելքումյանը և հավելել, որ դիտորդների գրանցումը շարունակվում է:
Անդրադառնալով ԼՂՀ ԿԸՀ-ի կողմից հանրաքվեի նախապատրաստական աշխատանքներին՝ Ս. Մելքումյանը նշել է, որ դրանք ավարտման փուլում են, և կատարվում են վերջին ճշգրտումները: «Աշխատանքներն ընթանում են ըստ ժամանակացույցի: Ունենք 280 ընտրատեղամաս, որոնցից 279-ը՝ Արցախում, 1-ը՝ Երևանի մեր ներկայացուցչությունում, որը հնարավորություն կտա ՀՀ-ում բնակվող մեր ընտրողներին նույնպես մասնակցել հանրաքվեին»,- ասել է ԼՂՀ ԿԸՀ քարտուղարը:

Арцах посетит большое количество международных наблюдателей, - секретарь ЦИК НКР
20 февраля, в связи с референдумом по проекту новой Конституции НКР, Арцах посетит большое количество международных наблюдателей.
Арцах посетит большое количество международных наблюдателей, - секретарь
ЦИК НКР
СТЕПАНАКЕРТ, 17 февраля АРЦАХПРЕСС - Об этом агентству " Арцахпресс" заявил секретарь Центральной избирательной комиссии НКР Сергей Мелкумян, отметив, что приезд  международных наблюдателей и журналистов запланирован на 19 февраля.
"В настоящее время проходит активная фаза регистрации местных наблюдателей. Уже зарегистрированы 70 наблюдателей и журналистов.
Большие группы наблюдателей  от партии "Свободная Родина",  Демократической партии Арцаха" и партии "Национальное возрождение" , - пояснил С. Мелкумян, добавив, что регистрация наблюдателей продолжается.
Говоря о подготовке  к проведению референдума, С. Мелкумян отметил, что работы находятся на завершающей стадии и проводятся окончательные корректировки.
"Работы проходят по графику. Из 280 избирательных участков,279 находятся в Арцахе, 1 - в представительстве НКР в Ереване, что позволит нашим гражданам, проживающим в Армении, принять участие в референдуме ", - сказал секретарь ЦИК.