Մեծ թվով միջազգային դիտորդների կհյուրընկալենք. ԼՂՀ ԿԸՀ քարտուղար
Փետրվարի 20-ին կայանալիք ԼՂՀ նոր Սահմանադրության նախագծի հանրաքվեի կապակցությամբ Արցախ կժամանեն մեծ թվով միջազգային դիտորդներ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, փետրվարի 17, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է ԼՂՀ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի քարտուղար Սերգեյ Մելքումյանը և նշել, որ միջազգային դիտորդների և լրագրողների ժամանումը նախատեսվում է փետրվարի 19-ին:
«Այժմ տեղական դիտորդների գրանցման ակտիվ փուլ է ընթանում: Արդեն  տեղական 103 դիտորդներ են գրանցվել,նաև կան 50-ից  ավել լրագրողներ: Դիտորդական մեծ խմբեր ունեն «Ազատ հայրենիք» և «Արցախի ժողովրդավարական» կուսակցությունները,  ինչպես  նաև  հասարակական կազմակերպությունները»,- մանրամասնել է Ս. Մելքումյանը և հավելել, որ դիտորդների գրանցումը շարունակվում է:
Անդրադառնալով ԼՂՀ ԿԸՀ-ի կողմից հանրաքվեի նախապատրաստական աշխատանքներին՝ Ս. Մելքումյանը նշել է, որ դրանք ավարտման փուլում են, և կատարվում են վերջին ճշգրտումները: «Աշխատանքներն ընթանում են ըստ ժամանակացույցի: Ունենք 280 ընտրատեղամաս, որոնցից 279-ը՝ Արցախում, 1-ը՝ Երևանի մեր ներկայացուցչությունում, որը հնարավորություն կտա ՀՀ-ում բնակվող մեր ընտրողներին նույնպես մասնակցել հանրաքվեին»,- ասել է ԼՂՀ ԿԸՀ քարտուղարը:

We will have a large number of international observers: Secretary of the NKR Central Electoral Commission
“We will have a large number of international observers,” Secretary of the NKR Central Electoral Commission Sergey Melkumyan told “Artsakhpress”.
STEPANAKERT, FEBRUARY 17, ARTSAKHPRESS: He said currently it is the active stage of registration of observers. At the moment the local observers are being registered. The political forces have big groups of observers such as the “Free Motherland” party and “Democratic Party of Artsakh”, as well as non-governmental organizations.
As of now, the number of registered local observers reaches to 103. There are more than 50 journalists, as well.
Talking about the preparation works of the constitutional referendum in the Nagorno Karabakh Republic, he noted that they are at the final stage and the last clarifications are being made.
“All polling stations are established, they are 280, 279 of which are in Karabakh, the one in our permanent representation in Armenia. Our citizens while in Armenia will be able to vote that day”, Sergey Melkumyan noted.