Ադրբեջանական զինուժը կիրառել է Դ-44 տիպի հրանոթ և տարբեր տրամաչափի ականանետեր
Փետրվարի 22-ին և լույս 23-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը շարունակել է Դ-44 տիպի հրանոթներից, ականանետերից ու տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինտենսիվորեն խախտել հրադադարի պահպանման ռեժիմը՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 1600 կրակոց:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, փետրվարի 23, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայության հաղորդմամբ, մասնավորապես, արևելյան և հյուսիսարևելյան ուղղություններում ադրբեջանական զինուժը կիրառել է Դ-44 տիպի հրանոթ և տարբեր տրամաչափի ականանետեր՝ ընդհանուր առմամբ արձակելով 62 արկ, որից 10-ը հրանոթից, 52-ը ականանետերից:
Հակառակորդի նախահարձակ ակտիվությունը ճնշելու համար ՊԲ առաջապահ զորամասերը դիմել են կանխարգելիչ գործողությունների, ինչի արդյունքում հակառակորդը տվել է առնվազն 1 զոհ, որի մասին երեկ հայտարարել է ադրբեջանական ռազմական գերատեսչությունը:

Azerbaijani forces continued intense ceasefire violations in the Nagorno Karabakh (Artsakh) – Azerbaijan line of contact on February 22 and overnight February 23, firing more than 1600 shots at Nagorno Karabakh positions from D-44 cannons, mortars and various caliber weapons.
Nagorno Karabakh forces take countermeasures to suppress Azerbaijani mortar & cannon attacks
STEPANAKERT, FEBRUARY 23, ARTSAKHPRESS: The NKR defense ministry told that, in particular, Azerbaijani forces used D-44 cannons and carious caliber mortars in the eastern and northeastern directions, firing a total of 62 shells (10 from cannons and 52 from mortars).
The Defense Army of NKR took preventive measures to suppress the Azerbaijani aggression, and as result Azerbaijan suffered at least one loss, which was reported by the Azerbaijani defense ministry yesterday.