Քաղաքացին՝ հարբած, ներխուժել է ՀՀ ՊՆ տարածք. հարուցվել է քրեական գործ
ՀՀ քննչական կոմիտեի ԶՔԳՎ չորրորդ կայազորային քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ` ավտոմեքենայով՝ սահմանված կարգի խախտմամբ, ապօրինի ՀՀ ՊՆ տարածք մուտք գործելու դեպքի առթիվ:
ՀՀ Քննչական կոմիտեից  հայտնում են, որ այսօր՝ փետրվարի 23-ին, ժամը 00:20-ին, Երեւան քաղաքի բնակիչ Ա.Եփրեմյանը, գտնվելով անսթափ վիճակում, իր անձնական «Օպել Աստրա» մակնիշի ավտոմեքենայով հարվածել է ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրի թիվ 2 մուտքի դարպասներին եւ ավտոմեքենայով՝ սահմանված կարգի խախտմամբ, ապօրինի ներխուժել ՀՀ ՊՆ տարածք:
Հսկիչ անցագրային կետի հերթապահ ենթասպան իրեն ամրակցված ատրճանակից արձակել է ութ կրակոց ավտոնեքենայի ուղղությամբ, որի արդյունքում քաղաքացի Ա.Եփրեմյանը չի տուժել:
ՀՀ քննչական կոմիտեի ԶՔԳՎ չորրորդ կայազորային քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 258-րդ հոդվածի 2-րդ մասով (խուլիգանությունը՝ որը զուգորդվել է ուրիշի գույքը ոչնչացնելով կամ վնասելով)  եւ 327.6-րդ հոդվածի 1-ին մասով (զորամաս կամ հատուկ պահպանվող զինվորական այլ տարածք ապօրինի մուտք գործելը): Կատարվում է նախաքննություն:

Пьяный мужчина прорвался на территорию административного комплекса Минобороны
В Ереване пьяный мужчина на машине протаранил ворота административного комплекса Министерства обороны Армении.
СТЕПАНАКЕРТ, 23 февраля АРЦАХПРЕСС - Как сообщили  в пресс-службе Следственного комитета, около 00:20 часов в ночь на 23 февраля житель Еревана А.Епремян, находясь в состоянии алкогольного опьянения, на своей машине «Опель астра» протаранил ворота ограды административной территории Министерства обороны.
Дежурный прапорщик открыл стрельбу из табельного оружия, произведя восемь выстрелов в сторону машины. А.Епремян не пострадал.
Возбуждено уголовное дело по ч.2 статьи 258 (хулиганство, сопряженное с уничтожением чужого имущества) и ч.1 статьи 327.6 (незаконное проникновение на военную территорию). А.Епремян задержан.