Ադրբեջանի դեսպանը փորձել է վախեցնել Բուլղարիայի բնակիչներին
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, փետրվարի 24, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  Նա բաց նամակ է տարածել՝ կապված Բուլղարիայի փրկության ազգային ճակատ կուսակցության առաջնորդ Վալերի եւ Սիմեոնովի եւ կուսակցության այլ անդամների՝ Լեռնային Ղարաբաղ այցի, ինչպես նաեւ դրանից հետո բուլղարական լրատվամիջոցների հրապարակումների հետ: Ըստ haqqin.az-ի՝ նամակը հրապարակել է բուլղարական «24 ժամ» պարբերականը:
Դեսպանը Բուլղարիայի բնակիչներին սպառնացել է քրեական հետապնդմամբ: «Ադրբեջանն իրավունք ունի դատական հայց նախաձեռնել ցանկացած ֆիզիկական կամ իրավաբանական անձի դեմ, որոնք որեւէ գործունեություն են ծավալում Ադրբեջանի ինքնիշխանության եւ տարածքային ամբողջականության դեմ»,- NEWS.am-ի փոխանցմամբ՝ խոստացել է դեսպանը:
Նշենք, որ բլոգեր Ալեքսանդր Լապշինի ձերբակալությունից հետո ԼՂՀ սահմանադրական հանրաքվեն դիտարկելու նպատակով աննախադեպ թվով միջազգային դիտորդներ են ժամանել Արցախ:

Посол Азербайджана пыталась запугать жителей Болгарии
СТЕПАНАКЕРТ, 24 февраля АРЦАХПРЕСС - С этой целью посол выступила с открытым письмом в связи с недавним посещением Нагорного Карабаха лидером партии НФСБ (Национальный фронт за спасение Болгарии) Валерием Симеоновым и другими членами партии, а также публикациями, последовавшими в болгарских СМИ. Как сообщает haqqin.az, письмо было напечатано болгарским изданием «24 часа».
Посол пригрозила жителям Болгарии уголовным преследованием за подобные поездки. «Азербайджан оставляет за собой право инициировать судебный иск против любого физического или юридического лица, осуществляющего деятельность против суверенитета и территориальной целостности Азербайджана», - пообещала посол.
Напомним, что ответом на арест блорега Александра Лапшина стало беспрецедентное участие международных наблюдателей в состоявшемся в НКР референдуме по конституционным реформам.