Հայ դիքապահների ուղղությամբ հակառակորդն արձակել է շուրջ 2200 կրակոց
Փետրվարի 27-ին և լույս 28-ի գիշերը Արցախի և Ադրբեջանի հակամարտ զորքերի շփման գծի ողջ երկայնքով հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 120 անգամ, որի ընթազցքում, հայ դիրքապահների ուղղությամբ, արձակել է շուրջ 2200 կրակոց:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, փետրվարի 28, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Առավել ինտենսիվ խախտումներ են արձանագրվել արևելյան և հյուսիսային ուղղություններում: Նշված հատվածներում ադրբեջանական զինուժը 60 և 82 միլիմետրանոց ականանետերից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ընդհանուր առմամբ 15 արկ:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը լիարժեք վերահսկողություն են պահպանում առաջնագծում և շարունակում վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

Azerbaijani forces made over 120 ceasefire violations on February 27 and overnight February 28 along the entire line of contact of Nagorno Karabakh -Azerbaijan, firing more than 2200 rounds at NKR positions.
Azerbaijani forces shell NKR positions in intense ceasefire breach
STEPANAKERT, FEBRUARY 28, ARTSAKHPRESS: Intense violations occurred in the eastern and northeastern directions, where Azerbaijan fired a total of 15 shells from 60mm and 82mm mortars.
The defense ministry of Artsakh told reports that the Defense Army are in full control of the frontline and confidently continue their service”.