Հայ դիքապահների ուղղությամբ հակառակորդն արձակել է շուրջ 2200 կրակոց
Փետրվարի 27-ին և լույս 28-ի գիշերը Արցախի և Ադրբեջանի հակամարտ զորքերի շփման գծի ողջ երկայնքով հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 120 անգամ, որի ընթազցքում, հայ դիրքապահների ուղղությամբ, արձակել է շուրջ 2200 կրակոց:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, փետրվարի 28, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Առավել ինտենսիվ խախտումներ են արձանագրվել արևելյան և հյուսիսային ուղղություններում: Նշված հատվածներում ադրբեջանական զինուժը 60 և 82 միլիմետրանոց ականանետերից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ընդհանուր առմամբ 15 արկ:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը լիարժեք վերահսկողություն են պահպանում առաջնագծում և շարունակում վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

ВС Азербайджана более 120 раз нарушили режим перемирия на линии соприкосновения с НКР
ВС Азербайджана за минувшие сутки более 120 раз нарушили режим перемирия на линии соприкосновения с ВС Нагорно-Карабахской Республики.
СТЕПАНАКЕРТ, 28 февраля АРЦАХПРЕСС - Как сообщает пресс-служба Минобороны НКР, 27 февраля и в ночь на 28 февраля ВС Азербайджана противник произвел около 2200 выстрелов.
Наиболее интенсивное нарушение режима перемирия зарегистрировано на на восточном и северном направлениях. На указанных направлениях противник применил минометы калибра 60 и 82 мм (15 снарядов).
Передовые подразделения Армии обороны НКР контролируют ситуацию и продолжают уверенно нести боевое дежурство.