Հակառակորդը ‹‹Դ-44›› տիպի հրանոթից և ‹‹TR-107›› տիպի հրթիռահրետանային կայանքից շարունակել է խախտել հրադադարի ռեժիմը. ՊԲ
Փետրվարի 28-ին և լույս մարտի 1-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում իրադրությունը շարունակել է մնալ լարված:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, մարտի 1, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայության հաղորդմամբ՝ հատկապես հրադադարի ռեժիմի ինտենսիվ խախտումներ են արձանագրվել գիշերվա ընթացքում։
Հակառակորդը կիրառելով տարբեր տրամաչափի հրաձգային և հրետանային զինատեսակներ, հայկական դիրքերի ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 1100 կրակոց: Հարավարևելյան (Մարտունի) ուղղությամբ՝ բացի տարբեր տրամաչափի ականանետերից և «Դ-44» տիպի հրանոթից, ադրբեջանական զինուժը կրակ է վարել նաև «TR-107» տիպի հրթիռահրետանային կայանքից (5 արկ): Հիշեցնենք նաև, որ նույն ուղղությամբ երեկ կիրառվել է «SPIKE»  տեսակի հակատանկային կառավարվող հրթիռ:
Հրադադարի խախտման արդյունքում հայկական կողմը կորուստներ չի կրել:
Հակառակորդի ակտիվությունը ճնշելու համար ՊԲ առաջապահ ուժերը անհրաժեշտության դեպքում դիմել են պատասխան գործողությունների և վստահորեն իրականացրել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրները:

Минобороны НКР: ВС Азербайджана применили ракетно-артиллерийскую установку типа TR-107
Накануне, 28 февраля, и в ночь на 1 марта обстановка на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск продолжала оставаться напряженной.
СТЕПАНАКЕРТ, 1 марта АРЦАХПРЕСС - Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)).
Наиболее интенсивные нарушения противником режима прекращения огня зарегистрированы в течение ночи.
ВС Азербайджана, применяя стрелковое и артиллерийское оружие различного калибра, произвели в направлении армянских позиций свыше 1100 выстрелов.
В юго-восточном направлении линии соприкосновения войск (Мартуни) ВС Азербайджана, помимо минометов различного калибра и пушки Д-44, применили реактивную ракетно-артиллерийскую установку типа TR-107 турецкого производства (5 снарядов).
В том же направлении накануне противник применил многофункциональные противотанковые ракетные комплексы «Спайк» (Spike‏‎).
В результате нарушения режима прекращения огня с армянской стороны потерь нет.
«Для подавления наступательной активности противника передовые подразделения Армии обороны НКР при необходимости прибегали к ответным действиям и уверенно выполняли поставленную боевую задачу. В настоящее время ситуация на передовой спокойная», – говорится в сообщении.