Հակառակորդը շփման գծի ողջ երկայնքով շարունակել է խախտել հրադադարի ռեժիմը. ՊՆ
Մարտի 2-ին և լույս 3-ի գիշերը իրադրությունը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում մնացել է լարված:
Հակառակորդը շփման գծի ողջ երկայնքով շարունակել է  խախտել հրադադարի ռեժիմը. ՊՆ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, մարտի 3, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայության հաղորդմամբ՝ հակառակորդը շփման գծի ողջ երկայնքով ականանետերից, նռնականետերից ու խոշոր տրամաչափի գնդացիրներից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 145 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 2000 կրակոց: Հատկապես ինտենսիվ խախտումներ են արձանագրվել շփման գծի արևելյան և հյուսիսարևելյան ուղղություններում: Նշված հատվածներում ադրբեջանական զինուժը 60 և 82 միլիմետրանոց ականանետերից ու տարբեր տիպի նռնականետերից արձակել է 111 արկ:
ՊԲ առաջապահ զորամասերի կողմից ձեռնարկված պատասխան գործողությունների արդյունքում՝ հակառակորդի ակտիվությունը ճնշվել է:

Azerbaijan violated ceasefire 145 times at night
The adversary breached the truce along the line of contact between the Karabakh and Azerbaijani opposing forces about 145 times, from late Thursday night to early Friday morning.
STEPANAKERT, MARCH 3, ARTSAKHPRESS: During this time the Azerbaijani armed forces fired more than 2,000 shots toward the Armenian position-holders, and with mortars, grenade launchers and large-caliber machine guns, the Republic of Artsakh Defense Army informed.
Intense ceasefire violations were recorded especially in the eastern and northeastern directions of the line of contact, where the adversary fired 111 shells from mortars and grenade launchers.
As a result of the actions which the Artsakh defense army vanguard units took in response, however, the “activeness” of the Azerbaijani armed forces was suppressed.