Հյուսիսարևելյան ուղղությամբ հակառակորդը կիրառել է ականանետ և ենթափողային նռնականետ. ՊԲ
Մարտի 5-ին և լույս 6-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 55 անգամ, որի ընթացքում, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է շուրջ 1000 կրակոց:
Հյուսիսարևելյան ուղղությամբ հակառակորդը կիրառել է  ականանետ և ենթափողային նռնականետ. ՊԲ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, մարտի 6, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: ԱՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայության հաղորդմամբ՝ առաջնային գծի հյուսիսարևելյան ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև 60 միլիմետրանոց ականանետ և ենթափողային նռնականետ` արձակելով 2 արկ:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը լիակատարր վերահսկողությունն են պահպանում առաջնագծում և շարունակում վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

Минобороны НКР: ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня свыше 55 раз
Накануне, 5 марта, и в ночь на 6 марта на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск ВС Азербайджана из стрелкового оружия различного калибра нарушили режим прекращения огня свыше 55 раз.
СТЕПАНАКЕРТ, 6 марта АРЦАХПРЕСС - Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)).
За указанный период ВС Азербайджана произвели в направлении армянских позиций около 1000 выстрелов.
В северо-восточном направлении линии соприкосновения войск ВС Азербайджана применили также миномет 60 мм и подствольный гранатомет, выпустив 2 снаряда.
«Подразделения Армии обороны продолжают осуществлять полноценный контроль на передовой и уверенно нести боевое дежурство», – говорится в сообщении.