Հյուսիսարևելյան ուղղությամբ հակառակորդը կիրառել է ականանետ և ենթափողային նռնականետ. ՊԲ
Մարտի 5-ին և լույս 6-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 55 անգամ, որի ընթացքում, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է շուրջ 1000 կրակոց:
Հյուսիսարևելյան ուղղությամբ հակառակորդը կիրառել է  ականանետ և ենթափողային նռնականետ. ՊԲ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, մարտի 6, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: ԱՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայության հաղորդմամբ՝ առաջնային գծի հյուսիսարևելյան ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև 60 միլիմետրանոց ականանետ և ենթափողային նռնականետ` արձակելով 2 արկ:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը լիակատարր վերահսկողությունն են պահպանում առաջնագծում և շարունակում վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

The Defense Ministry of Artsakh Republic told that the Azerbaijani side violated the ceasefire regime more than 55 times firing from various caliber small arms across the Nagorno Karabakh-Azerbaijan line of contact.
Azerbaijani forces fire over 1000 shots at NKR posts
STEPANAKERT, MARCH 6, ARTSAKHPRESS:  The Ministry issued a statement which says: “On March 5 and overnight March 6 the Azerbaijani side violated the ceasefire regime more than 55 times by firing over 1000 shots from various caliber small arms at the Armenian positions in the Nagorno Karabakh-Azerbaijan line of contact.
In the north-eastern direction of the frontline the Azerbaijani forces fired also 60mm mortar and under-barrel grenade launcher (2 grenades).
The NKR Defense Army forces are fully controlling the situation in the frontline and continue confidently fulfilling the military service."