Առաջնագծում իրադրությունը հարաբերական հանգիստ է եղել
Մարտի 8-ին և լույս 9-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում իրադրությունը հարաբերական հանգիստ է եղել:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, մարտի 9, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայության հաղորդմամբ՝ հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 40 անգամ, որի ընթացքում, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 450 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը հիմնականում ձեռնպահ են մնացել պատասխան գործողություններից և շարունակել վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

Azerbaijan fired 450 shots at night
The adversary violated the ceasefire along the line of contact between the Karabakh and Azerbaijani opposing forces around 40 times, from late Wednesday night to early Thursday morning.
STEPANAKERT, MARCH 9, ARTSAKHPRESS: During this time the Azerbaijani armed forces fired more than 450 shots toward the Armenian position-holders, and with different-caliber shooting weapons, the Republic of Artsakh Defense Army informed.
But the Artsakh defense army vanguard units mostly refrained from taking actions in response, and they continued confidently carrying out their military watch.