Արևելյան և հյուսիսարևելյան հատվածներում հակառակորդը կրակ է վարել դիպուկահար հրացաններից
Մարտի 21-ին և լույս 22-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, այդ թվում՝ դիպուկահար հրացաններից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 35 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 400 կրակոց:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, մարտի 22, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայության հաղորդմամբ՝ ադրբեջանական զինուժը դիպուկահար հրացաններից առավել ակտիվ կրակ է վարել արևելյան և հյուսիսարևելյան հատվածներում՝ արձակելով 31 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն՝ պատասխան գործողությունների դիմելով միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում:

ВС Азербайджана применили снайперское вооружение на линии соприкосновения с ВС НКР
ВС Азербайджана 21 марта и в ночь на 22 марта около 35 раз нарушили режим перемирия на линии соприкосновения с ВС Нагорно-Карабахской Республики.
СТЕПАНАКЕРТ, 22 марта АРЦАХПРЕСС - Как сообщили  в пресс-службе Министерства обороны НКР, противник произвел более 400 выстрелов из стрелкового оружия различного калибра.
На восточном и северо-восточном направлениях противник применил снайперское вооружение (31 выстрел).
Передовые подразделения Армии обороны НКР продолжили уверенно нести боевое дежурство, прибегая к ответным действиям только в случае крайней необходимости.