Սերժ Սարգսյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Միացյալ Թագավորության վարչապետ Թերեզա Մեյին
Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ Սերժ Սարգսյանը մարտի 23-ին ցավակցական հեռագիր է հղել Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության վարչապետ Թերեզա Մեյին՝ մարտի 22-ին Լոնդոնի սրտում տեղի ունեցած զարհուրելի հարձակման և դրա հետևանքով անմեղ զոհերի ու վիրավորների կապակցությամբ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, մարտի 23, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին  տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից:
«Այս դժվարին պահին Բրիտանիայի բարեկամ ժողովրդին և կառավարությանը հղում եմ իմ անկեղծ ցավակցությունն ու զորակցությունը՝ վերահաստատելով Հայաստանի համերաշխությունը բռնության ու ահաբեկչության ցանկացած դրսևորման դեմ պայքարում:
Զոհվածների ընտանիքներին ու հարազատներին ցանկանում եմ ամուր կամք՝ հաղթահարելու այս ծանր փորձությունը, իսկ տասնյակ վիրավորներին՝ շուտափույթ ապաքինում»,-ասված է Նախագահի ցավակցական հեռագրում:

Серж Саргсян выразил соболезнования Терезе Мэй в связи с терактом в Лондоне
Президент Армении Серж Саргсян сегодня выразил соболезнования премьер-министру Соединённого Королевства Великобритании и Северной Ирландии Терезе Мэй в связи с трагическими последствиями ужасающего нападения, совершенного 22 марта в сердце Лондона.
СТЕПАНАКЕРТ, 23 марта АРЦАХПРЕСС - «В эту трудную минуту адресую свои искренние соболезнования и поддержку дружественному народу и правительству Британии, подтверждая солидарность Армении в борьбе с любым проявлением насилия и терроризма.
Семьям и родным погибших желаю твердой воли для преодоления этого тяжелого испытания, а раненым – скорейшего выздоровления», – говорится в телеграмме соболезнования президента РА.