Հայաստանը բարձր է գնահատում ԼՂ խնդրի կարգավորման գործում ԱՄՆ կարևոր դերը. Նալբանդյան
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, մարտի 28, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Նման հայտարարությամբ ԱՄՆ-ի և Հայաստանի միջև դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 25-րդ տարեդարձին նվիրված ՀՀ ԱԳՆ-ում կազմակերպված լուսանկարների ցուցահանդեսի բացմանը հանդես եկավ ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը:
«Մենք բարձր ենք գնահատում այն կարևոր դերը, որ Միացյալ Նահանգները` որպես ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ, խաղում է ղարաբաղյան հակամարտության խաղաղ կարգավորման գործում: Հավատացած եմ, որ եռանախագահ երկրների հետ համատեղ ջանքերով մեզ կհաջողվի տարածաշրջանում կայուն խաղաղություն հաստատել»,- շեշտեց ՀՀ արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավարը:

Армения высоко ценит роль Соединенных Штатов в урегулировании нагорно-карабахского конфликта: глава МИД
Армения высоко ценит роль Соединенных Штатов в урегулировании нагорно- карабахского конфликта.
СТЕПАНАКЕРТ, 28 марта АРЦАХПРЕСС – Об этом заявил министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян на открытии фотовыставки, посвященной 25-летию установления дипломатических отношений между США и Арменией.
«Мы высоко ценим ту важную роль, которую в качестве сопредседателя Минской группы ОБСЕ США играют в урегулировании нагорно-карабахского конфликта. Я считаю, что посредством совместных усилий стран-сопредседателей мы сможем установить прочный мир в регионе», - подчеркнул Налбандян.