Անցած գիշեր Ադրբեջանի զինուժն արձակել է շուրջ 640 կրակոց.Արցախի ՊԲ
Ապրիլի 17-ին և լույս 18-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է 55 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 640 կրակոց:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 18 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: ԱՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայության հաղորդմամբ՝ շփման գծի հարավային, արևելյան և հյուսիսարևելայն ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը ակտիվորեն կիրառել է նաև դիպուկահար հրացաններ (93 կրակոց):
Հակառակորդի նախահարձակ ակտիվությունը ճնշելու համար ՊԲ առաջապահ զորամասերը դիմել են պատասխան գործողությունների և շարունակել իրականացնել մարտական դիրքերի հուսալի պահպանություն:

Azerbaijan fired from sniper rifles at night
The adversary violated the ceasefire along the line of contact between the Karabakh and Azerbaijani opposing forces 55 times, from late Monday night to early Tuesday morning.
STEPANAKERT, APRIL 18,  ARTSAKHPRESS: During this time the Azerbaijani armed forces fired more than 640 shots toward the position-holders of the Republic of Artsakh Defense Army, and with different-caliber shooting weapons, the defense army informed.
In addition, the adversary fired 93 shots from sniper rifles, in southerly, easterly, and northeasterly directions of the line of contact.