Անցած գիշեր Ադրբեջանի զինուժն արձակել է շուրջ 640 կրակոց.Արցախի ՊԲ
Ապրիլի 17-ին և լույս 18-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է 55 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 640 կրակոց:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 18 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: ԱՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայության հաղորդմամբ՝ շփման գծի հարավային, արևելյան և հյուսիսարևելայն ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը ակտիվորեն կիրառել է նաև դիպուկահար հրացաններ (93 կրակոց):
Հակառակորդի նախահարձակ ակտիվությունը ճնշելու համար ՊԲ առաջապահ զորամասերը դիմել են պատասխան գործողությունների և շարունակել իրականացնել մարտական դիրքերի հուսալի պահպանություն:

Минобороны НКР: ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня 55 раз
Накануне, 17 апреля, и в ночь на 18 апреля на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск ВС Азербайджана из стрелкового оружия различного калибра нарушили режим прекращения огня 55 раз.
СТЕПАНАКЕРТ, 18 апреля АРЦАХПРЕСС - Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)).
За указанный период противник произвел в направлении армянских позиций свыше 640 выстрелов.
В южном, восточном и северо-восточном направлениях линии соприкосновения войск противник активно применял также снайперские винтовки (93 выстрела).
«Передовые подразделения Армии обороны НКР для подавления наступательной активности ВС Азербайджана прибегли к ответным действиям, продолжая осуществлять надежную оборону боевых позиций», – говорится в сообщении.