ՀՀ Մուայթայի (թայլանդական բռնցքամարտ) ֆեդերացիայի նախագահ Արտակ Բրուտյանի նախաձեռնությամբ ապրիլի 14-17-ը Երևանում տեղի է ունեցել Մուայթայի միջազգային մրցաշար, որին մասնակցել են արցախցի 37 մարզիկ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 18 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս  մասին  «Արցախպրես»-ի թղթակցի  հետ  զրույցում  ասել  է  Արցախի մարտարվեստների ասոցիացիայի նախագահ Գարեգին Աղաբալյանը  և  նշել,  որ միջազգային   մրցաշարին  առաջին  տեղ  են  գրավել  19 արցախցի  մարզիկ՝  արժանանալով  ոսկե  մեդալների, 9  հոգի   երկրորդ  և  8-ը՝  երրորդ:
«Մրցաշարին   մասնակցել   են  շուրջ  150  մարզիկ   Արցախից,  Հայաստանից,  Ռուսաստանից, Վրաստանից»,-տեղեկացրել  է  Գ. Աղաբալյանը  և   ընդգծել, որ  մրցաշարի   արդյունքները  բավականին   գոհացուցիչ  են:

Artsakh Athletes won Gold Medals
At the initiative of Artak Brutyan, Head of the MuayThai (Thai Boxing) Federation of the Republic of Armenia, Muaithai International tournament was held in Yerevan on April 14-17.
STEPANAKERT, APRIL 18,  ARTSAKHPRESS: "37 athletes from Artsakh took part in this tournament."  Head of the Artsakh Association of Martial Arts Garegin Aghabalyan told Artsakhpress, noting that 19 athletes from Artsakh took the first place, winning gold medals. 9 athletes took the second and 8 athletes-the third place.
"The tournament was attended by around 150 athletes from Artsakh, Armenia, Russia and Georgia," said G. Aghabalyan and stressed that the results of the  tournament are quite satisfactory.