Սերժ Սարգսյանը շնորհավորել է Հայաստանի եզդիական համայնքի Նոր տարին
Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ Սերժ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի եզդիական համայնքին Նոր տարվա` Մալաքե Թաուսի առթիվ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 19 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  Այս մասին հաղորդում են ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից:
Շնորհավորական ուղերձում ասվում է.
«Հայաստանի եզդիական համայնքի սիրելի՛ ներկայացուցիչներ,
Ջերմորեն շնորհավորում եմ ձեզ Նոր տարվա` Մալաքե Թաուսի կապակցությամբ:
Հայ և եզդի ժողովուրդների բարեկամությունը դարերի պատմություն ունի: Ապրելով կողք կողքի՝ մենք կուտակել ենք համագործակցության, եղբայրության և համատեղ պայքարի հարուստ փորձ: Ներկա սերունդների պարտականությունն է այդ հարստությունը խնամքով փոխանցել հաջորդ սերունդներին:
Մեր ցավն ու ուրախությունը ընդհանուր են: Եվ այսօր մեծ ոգևորությամբ մենք միանում ենք ձեր ուրախությանը: Թող այս Նոր տարին Հ այաստանի եզդիների համար լինի խաղաղության, երջանկության և բարեկեցության տարի:

Президент Армении: Дружба армянского и езидского народов имеет многовековую историю
Президент Республики Армения Серж Саргсян направил поздравительное послание езидской общине Армении по случаю Нового года – Малаке Таус.
СТЕПАНАКЕРТ, 19 апреля АРЦАХПРЕСС - Текст послания приводит пресс-служба главы армянского государства:
«Дорогие представители общины езидов Армении!
Сердечно поздравляю вас с Новым годом – Малаке Таус!
Дружба армянского и езидского народов имеет многовековую историю. Живя бок о бок, мы накопили богатый опыт сотрудничества, братства и совместной борьбы. Обязанность нынешнего поколения – бережно передать это богатство следующим поколениям.
У нас общие боль и радость. И сегодня с большим воодушевлением мы присоединяемся к вашей радости. Пусть этот Новый год будет для езидов Армении годом мира, счастья и благополучия.