Այս գիշեր Ադրբեջանի զինուժը կիրառել է հակատանկային նռնականետեր. Արցախի ՊԲ
Ապրիլի 23-ին և լույս 24-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 70 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով շուրջ 800 կրակոց:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 24 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Շփման գծի հարավարևելյան ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է հաստոցավոր հակատանկային (4 արկ), իսկ արևելյան հատվածում՝ ձեռքի հակատանկային նռնականետ (5 արկ):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն՝ անհրաժեշտության դեպքում դիմելով նաև պատասխան գործողությունների:

ВС Азербайджана более 70 раз нарушили режим перемирия на линии соприкосновения с ВС НКР
ВС Азербайджана 23 апреля и в ночь на 24 апреля более 70 раз нарушили режим прекращения огня на линии соприкосновения с ВС Нагорно-Карабахской Республики.
СТЕПАНАКЕРТ, 24 апреля АРЦАХПРЕСС - Как сообщает пресс-служба Министерства обороны НКР, противник произвел по карабахским позициям около 800 выстрелов из стрелкового оружия различного калибра.
На юго-восточном направлении ВС Азербайджана применили также противотанковый гранатомет (5 снарядов).
Передовые подразделения АО прибегли продолжили уверенно осуществлять боевое дежурство, в случае необходимости прибегая к ответным действиям.