Հետաքննության մեխանիզմը մենք միակողմանի արդեն ներդրել ենք. Լևոն Մնացականյան
ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ջանքերը շատ կարևոր են՝ զինադադարի պահպանման և, իհարկե, խաղաղության վերջնական հաստատման առումով:
Հետաքննության մեխանիզմը մենք միակողմանի արդեն ներդրել ենք. Լևոն  Մնացականյան
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 5 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Արցախպրես»-ի թղթակցի հաղորդմամբ՝ այս մասին այսօր կայացած մամլո ասուլիսի ժամանակ ասել է պաշտպանության նախարար Լևոն Մնացականյանը:
«Իհարկե, ցանկալի է, որ հրադադարի խախտման վերաբերյալ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի կողմից հնչող գնահատականներն ավելի հասցեական լինեն: Այս առումով, կարծում եմ, շատ կարևոր են ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ, դեսպան Անջեյ Կասպշիկի թիմի կարողությունների ավելացման վերաբերյալ համաձայնության իրականացման ուղղությամբ ձեռնարկվող քայլերը: Մասնավորապես՝ առաջնագծում հետաքննական մեխանիզմների ներդրման վերաբերյալ մենք տվել ենք մեր համաձայնությունը: Ավելին, դիտարկման, տեսանկարահանող սարքերի տեղադրմամբ, կարելի է ասել, մենք միակողմանի արդեն ստեղծել ենք այդ մեխանիզմը, սակայն Ադրբեջանի կողմից, ցավոք սրտի, այս ուղղությամբ դեռևս որևէ առաջընթաց չկա»,- ասել է ԱՀ պաշտպանության նախարարը:

В одностороннем порядке мы уже ввели механизмы расследования, – Левон Мнацаканян
Усилия Минской группы ОБСЕ очень важны в плане поддержания режима прекращения огня и, конечно, окончательного установления мира.
В одностороннем порядке мы уже ввели механизмы расследования, –  Левон Мнацаканян
СТЕПАНАКЕРТ, 5 мая АРЦАХПРЕСС - Как сообщает  корреспондент “Арцахпресс”, об этом заявил на состоявшейся 5 мая пресс-конференции министр обороны Республики Арцах  Левон Мнацаканян.
«Конечно, желательно, чтобы все оценки Минской группы ОБСЕ о нарушениях режима прекращения огня  были более адресными. В этом смысле, думаю, очень важны предпринимаемые шаги в направлении реализации договоренности об увеличении полномочий   команды  Личного представителя Действующего председателя ОБСЕ посла  Анджея Каспшика. В частности, мы дали свое согласие на внедрение механизмов расследования на передовой линии. Более того, с установкой приборов видеонаблюдения  мы, можно сказать, в одностороннем порядке уже создали такой  механизм, однако  со стороны Азербайджана, к сожалению, в данном направлении не наблюдается никакого прогресса», – сказал министр обороны Арцаха.