Շփման գծի հարավային ուղղությամբ հակառակորդը կիրառել է ականանետ
Մայիսի 9-ին և լույս 10-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 60 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով շուրջ 970 կրակոց:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 10 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: ԱՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայության փոխանցմամբ՝ շփման գծի հարավային ուղղությամբ, բացի հրաձգային զինատեսակներից, ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև 60 միլիմետրանոց ականանետ (3 արկ):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը լիակատար վերահսկողություն են պահպանում առաջնագծում և շարունակում իրականացնել մարտական դիրքերի հուսալի պահպանություն:

On May 9 and overnight May 10 the Azerbaijani side violated the ceasefire regime more than 60 times by firing over 970 shots from various caliber small arms at the Armenian positions in the Artsakh-Azerbaijan line of contact, the Defense Ministry of Artsakh Republic reported.
Azerbaijani forces violate ceasefire, fire mortar at Artsakh posts
STEPANAKERT, MAY 10,  ARTSAKHPRESS: In the southern direction of the line of contact the Azerbaijani forces fired also 60mm mortar (3 shells).
Artsakh’s Defense Army forces are in full control of the situation in the frontline and continue conducting the reliable protection of military posts.