Հադրութում ՊԲ զինծառայողների ընտանիքների համար բազմաբնակարան շենքեր են կառուցվում
Հադրութում պաշտպանության բանակի զինծառայողների ընտանիքների համար բազմաբնակարան շենքեր են կառուցվում:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 10 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Արցախպրես»-ի  թղթակցի  հետ  զրույցում   շինարարական   աշխատանքներ   իրականացնող  «Եվրոստրոյ»  ՍՊ  ընկերության  գլխավոր  ինժեներ    Տիգրան   Ավանեսյանն  ասել   է, որ  կառուցվում  է  20  և   16   բնակարաններով   2   շենք:
«Շենքերի շինարարությունն սկսվել է 2016 թվականի  հունիսին: 20 բնակարանով առաջին շենքը  նախատեսվում  է   շահագործման  հանձնել    մինչև ընթացիկ  տարվա  սեպտեմբերը:  Արդեն ավարտվել են տանիքի ծածկի կառուցման, էլեկտրական գծերի, ներքին ու արտաքին ջրագծերի մոնտաժման աշխատանքները,  իրականացվում է ներքին  և  արտաքին հարդարում:  16 բնակարանով  երկրորդ   շենքի   տանիքի   կառուցման  և    ներքին  հարդարման  աշխատանքները   կսկսենք  հաջորդ  շաբաթ. այն  նախատեսվում է  շահագործման  հանձնել 2018  թվականին:  Շինարարությունն ավարտելուց հետո նախատեսվում  է   նաև  բարեկարգել շենքերի տարածքները   և    կառուցել   մանկական   խաղահրապարակ»,-ասել  է   Տ.  Ավանեսյանը:
Նշենք  նաև, որ  զինծառայողների   համար կառուցվող բազմաբնակարան շենքերի շինարարությունն իրականացվում է ՊԲ միջոցներով:

В Гадруте строятся жилые дома для семей военнослужащих
СТЕПАНАКЕРТ, 10 мая АРЦАХПРЕСС - В беседе с корреспондентом «Арцахпресс» главный инженер по строительству ООО «Еврострой» Тигран Аванесян сообщил, что сооружаются  два 20-и и 16-и квартирных здания.
«Строительство зданий  было начато в июне 2016-го года.  Первое здание  планируем сдать в эксплуатацию в сентябре текущего  года. Уже завершены строительство крыши, линии электропередач, монтаж внутренних и внешних систем водопровода,  проводится внутренний и внешний дизайн. Работы  по строительству  крыши  и внутреннему дизайну второго, 16-и квартирного здания, начнутся на следующей неделе.  Сдача  его в эксплуатацию запланирована на 2018-ый год.
После завершения строительства домов планируется благоустройство окрестностей зданий и сооружение детской игровой площадки»,  сказал Т.Аванесян.