Հադրութում ՊԲ զինծառայողների ընտանիքների համար բազմաբնակարան շենքեր են կառուցվում
Հադրութում պաշտպանության բանակի զինծառայողների ընտանիքների համար բազմաբնակարան շենքեր են կառուցվում:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 10 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Արցախպրես»-ի  թղթակցի  հետ  զրույցում   շինարարական   աշխատանքներ   իրականացնող  «Եվրոստրոյ»  ՍՊ  ընկերության  գլխավոր  ինժեներ    Տիգրան   Ավանեսյանն  ասել   է, որ  կառուցվում  է  20  և   16   բնակարաններով   2   շենք:
«Շենքերի շինարարությունն սկսվել է 2016 թվականի  հունիսին: 20 բնակարանով առաջին շենքը  նախատեսվում  է   շահագործման  հանձնել    մինչև ընթացիկ  տարվա  սեպտեմբերը:  Արդեն ավարտվել են տանիքի ծածկի կառուցման, էլեկտրական գծերի, ներքին ու արտաքին ջրագծերի մոնտաժման աշխատանքները,  իրականացվում է ներքին  և  արտաքին հարդարում:  16 բնակարանով  երկրորդ   շենքի   տանիքի   կառուցման  և    ներքին  հարդարման  աշխատանքները   կսկսենք  հաջորդ  շաբաթ. այն  նախատեսվում է  շահագործման  հանձնել 2018  թվականին:  Շինարարությունն ավարտելուց հետո նախատեսվում  է   նաև  բարեկարգել շենքերի տարածքները   և    կառուցել   մանկական   խաղահրապարակ»,-ասել  է   Տ.  Ավանեսյանը:
Նշենք  նաև, որ  զինծառայողների   համար կառուցվող բազմաբնակարան շենքերի շինարարությունն իրականացվում է ՊԲ միջոցներով:

Apartment buildings are being constructed for families of Defense Army servicemen in Hadrut
Apartment buildings are being constructed for families of Defense Army servicemen in Hadrut, Artsakh.
STEPANAKERT, MAY 10,  ARTSAKHPRESS: Chief Engineer of Yevrostroy LLC company Tigran Avanesyan said that two buildings with 20 and 16 apartments are being built.
The construction of the buildings starts in June, 2016. The building that consists of 20 apartments is planned to put into operation before September of the current year.
The construction of the roof, electric lines, water pipes and the installation of internal and external water lines has been completed.
The construction of the roof and internal design of the building with 16 apartments will begin next week. It is planned to put into operation in 2018.
“It is also planned to renovate the areas near buildings and build playground,” said T. Avanesyan.
Apartment buildings for families of Defense Army servicemen are being built by means of Defense Army.