Ստեփանակերտ-Կիչան-Դրմբոն ճանապարհահատվածում բարեկարգման աշխատանքներ են ընթանում
Ստեփանակերտ-Կիչան-Դրմբոն 25 կմ ճանապարհահատվածում իրականացվում է բարեկարգման և ասֆալտապատման աշխատանքներ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 10 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս  մասին  «Արցախպրես»-ի  թղթակցի  հետ  զրույցում  ասել  է շինարարական   աշխատանքներ   իրականացնող  «Քարավան»  ՍՊ  ընկերության    ղեկավար  Հակոբ  Հակոբյանը  և   նշել, որ   իրականացվում է բետոնացման և միաշերտ ասֆալտապատման  աշխատանքներ:
«Ճանապարհահատվածը    երթևեկության  համար   դժվարություններ  էր  ստեղծում, քանի  որ  ասֆալտը քանդվել էր` առաջացնելով ճեղքեր ու փոսեր:  Այս  ճանապարհահատվածում   վերջին  անգամ     ասֆալտապատման  աշխատանքներ  են  իրականացվել   2004  թվականին: Նախատեսում  ենք   աշխատանքներն ավարտել  մինչև  այս  տարվա  վերջ»,-ասել  է  Հ.  Հակոբյանը  և  նշել, որ  բարեկարգման աշխատանքներն իրականացվում է պետական բյուջեի միջոցներով:

Благоустраивается участок дороги Степанакерт – Кичан – Дрмбон
На участке дороги Степанакерт – Кичан – Дрмбон протяжённостью 25 км ведутся работы по асфальтированию и благоустройству.
Благоустраивается  участок дороги  Степанакерт – Кичан – Дрмбон
СТЕПАНАКЕРТ, 10 мая АРЦАХПРЕСС - Об этом в беседе с корреспондентом «Арцахпресс» сообщил руководитель строительной компании ООО «Караван» Акоп Акопян, отметивший,  что осуществляются работы по бетонированию и однослойному  асфальтированию.
«Данный участок дороги затрудняет дорожное движение, потому что асфальт был разрушен, в результате чего образовались  трещины и выбоины.  В последний раз дорога асфальтировалась  в 2004-ом году. Мы планируем завершить работы  к концу этого года», – сказал А.Акопян,  отметив, что работы по благоустройству осуществляются  за счет средств государственного бюджета.