Ստեփանակերտ-Կիչան-Դրմբոն ճանապարհահատվածում բարեկարգման աշխատանքներ են ընթանում
Ստեփանակերտ-Կիչան-Դրմբոն 25 կմ ճանապարհահատվածում իրականացվում է բարեկարգման և ասֆալտապատման աշխատանքներ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 10 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս  մասին  «Արցախպրես»-ի  թղթակցի  հետ  զրույցում  ասել  է շինարարական   աշխատանքներ   իրականացնող  «Քարավան»  ՍՊ  ընկերության    ղեկավար  Հակոբ  Հակոբյանը  և   նշել, որ   իրականացվում է բետոնացման և միաշերտ ասֆալտապատման  աշխատանքներ:
«Ճանապարհահատվածը    երթևեկության  համար   դժվարություններ  էր  ստեղծում, քանի  որ  ասֆալտը քանդվել էր` առաջացնելով ճեղքեր ու փոսեր:  Այս  ճանապարհահատվածում   վերջին  անգամ     ասֆալտապատման  աշխատանքներ  են  իրականացվել   2004  թվականին: Նախատեսում  ենք   աշխատանքներն ավարտել  մինչև  այս  տարվա  վերջ»,-ասել  է  Հ.  Հակոբյանը  և  նշել, որ  բարեկարգման աշխատանքներն իրականացվում է պետական բյուջեի միջոցներով:

Improvement works are being performed on the Stepanakert-Kichan-Drbon highway
Improvement and asphalting works are being carried out on the Stepanakert-Kichan-Drbon 25- kilometer highway.
STEPANAKERT, MAY 10,  ARTSAKHPRESS: The head of “Caravan” company Hakob Hakobyan said in an interview with “ Artsakhpress”.
“Concreting and asphalting works are being done. It was very difficult for the road traffic, because the asphalt was destroyed. Last time asphalting works on this highway have been performed in 2004. We plan to finish works by the end of this year,” said Hakobyan and noted that the improvement works being carried out by means of the state budget.