Վաշինգտոնում մեկնարկել է Լավրովի եւ Թիլերսոնի հանդիպումը
Վաշինգտոնում մեկնարկել է ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովի եւ ԱՄՆ պետքարտուղար Ռեքս Թիլերսոնի հանդիպումը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 10 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին գրում է ՌԻԱ Նովոստին:
Պետքարտուղարի հետ բանակցություններից հետո Սերգեյ Լավրովը կգնա Սպիտակ տուն, որտեղ նախանշված է նախագահ Դոնալդ Թրամփի հետ նրա հանդիպումը: Հանդիպման հիմնական թեմաները կլինեն Սիրիայում եւ Ուկրաինայում տիրող իրավիճակն ու երկկողմ հարաբերությունների կարգավորումը:
Ավելի վաղ ՌԴ նախագահի մամուլի խոսնակ Դմիտրի Պեսկովը հաղորդել էր, որ Վաշինգտոնում կայանալիք բանակցություններում Լավրովն ԱՄՆ ղեկավարության հետ քննարկելու է ահաբեկչության դեմ պայքարի հարցեր: Նրա խոսքով՝ բանակցությունները հետեւում են երկու երկրների ղեկավարների հեռախոսազրույցին:

В Вашингтоне началась встреча Лаврова и Тиллерсона
Глава МИД Сергей Лавров и госсекретарь США Рекс Тиллерсон начали переговоры на встрече в Вашингтоне, сообщает РИА Новости.
СТЕПАНАКЕРТ, 10 мая АРЦАХПРЕСС - После завершения переговоров с госсекретарем, глава российского внешнеполитического ведомства направится в Белый дом, где его ожидает встреча с президентом Дональдом Трампом. Основными темами переговоров станет ситуация в Сирии и  Украине, а также урегулирование двусторонних отношений стран.
Ранее пресс-секретарь российского президента Дмитрий Песков сообщил, что на переговорах в Вашингтоне Лавров обсудит с руководством США борьбу с терроризмом. По его словам, переговоры пройдут в продолжение телефонного разговора глав двух стран.