Թալիշում իրավիճակը գտնվում է մեր վերահսկողության ներքո. Դավիթ Բաբայան
Ադրբեջանի սադրիչ գործողություններից երբևիցե չենք ահաբեկվել, չենք էլ ահաբեկվելու, իրավիճակը գտնվում է մեր վերահսկողության ներքո:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 11 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Tert.am-ի հետ զրույցում ասել է ԱՀ նախագահի մամուլի խոսնակ Դավիթ Բաբայանը՝ անդրադառնալով հակառակորդի կողմից Թալիշի ուղղությամբ կիրառել ականանետ և Դ-44 տիպի հրանոթի կիրառմանը և տեխնիկայի շարժին:
«Միշտ էլ սադրանքների դիմում է,բայց չի նշանակում, որ կարող է իր նպատակներին հասնել, նման գործողությունները Արցախի համար ամենօրյա են»,-շեշտել է նա:
Դավիթ Բաբայանի խոսքով Թալիշում ընթացող շինարարական աշխատանքները այս պահին շարունակվում են:
«Պահպանելով զգոնությունը ամեն ինչ իր բնականոն հունով ընթանում է, կրկնեմ՝ հակառակորդը հաջողության հասնել չի կարող»,-ընդգծել է նա:
Tert.am-ի հետ զրույցում Թալիշ գյուղում Արցախի Հանրապետության կառավարության լիազոր ներկայացուցիչ Լևոն Ապրեսյանն ասել է, որ այս պահին Թալիշում իրավիճակը խաղաղ է:
«Նկատելով հակառակորդի կողմից տեխնիկայի շարժը՝ ամեն վայրկյան պատրաստ ենք նրա կողմից ցանկացած գործողության, արագ կլռեցվի, ամեն ինչ բերված է բարձր պատրաստվածության մակարդակի»,-վստահեցրել է նա:
Նա ևս ընդգծել է, որ Թալիշում բնակվողների համար հակառակորդի գործողությունները սովորական են՝ պահպանելով զգոնությունը, խուճապի չեն մատնվում:

Ситуация в Талише находится под контролем – Давид Бабаян
Провокационные действия Азербайджана никогда нас не пугали, и никогда не испугают, ситуация находится у нас под контролем.
СТЕПАНАКЕРТ, 11 мая АРЦАХПРЕСС - Об этом в беседе с Tert.am сказал пресс-секретарь президента Республики Арцах Давид Бабаян, говоря о применении противником в направлении Талиша миномета и пушки Д-44, а также перемещении бронетехники.
«Они всегда прибегают к провокациям, но это не означает, что они могут достичь своей цели, такие действия для Арцаха – будни», - отметил он.
По словам Давида Бабаяна, строительные работы, проводимые в Талише, продолжаются и сейчас
«Все идет своим ходом при соблюдении бдительности, повторяю, что противнику не удастся добиться успеха», - отметил он.
В беседе с Tert.am уполномоченный представитель правительства Арцаха в селе Талиш Левон Апресян сказал, что на данный момент обстановка в Талише спокойная.
«Приметив перемещение бронетехники противником, мы ежесекундно были готовы к любым действием с их стороны, которые мы быстро подавим, все приведено в высшую степень готовности», - заверил он.
Он также отметил, что для проживающих в Талише людей действия противника привычны, они, соблюдая бдительность, не впадают в панику.