Բակո Սահակյանն ընդունել է «Երկրապահ կամավորականների միության» պատվիրակությանը
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մայիսի 11-ին ընդունել է «Երկրապահ կամավորականների միության» (ԵԿՄ) պատվիրակությանը՝ կազմակերպության վարչության նախագահ Մանվել Գրիգորյանի գլխավորությամբ:
Բակո Սահակյանն  ընդունել է «Երկրապահ կամավորականների միության» պատվիրակությանը
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 11 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  Քննարկվել են ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանում տիրող իրավիճակին, բանակ-հասարակություն կապերին եւ մատաղ սերնդի դաստիարակությանը վերաբերող մի շարք հարցեր:
Հայրենիքի պաշտպանության համար մղված մարտերում ցուցաբերած արիության ու խիզախության համար եւ Հաղթանակի տոնիԼեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության պաշտպանության բանակի եւ Շուշիիազատագրման 25-ամյակի կապակցությամբ Նախագահ Սահակյանը պետական բարձր պարգեւներ է հանձնել ԵԿՄ մի խումբ անդամների:

Bako Sahakyan received delegation of the "Yerkrapah" Volunteers Union
On 11 May Artsakh Republic President Bako Sahakyan received delegation of the "Yerkrapah" Volunteers Union (YVU) headed by chairman of the organization's board Manvel Grigoryan, Central Information Department of the Office of the Artsakh Republic President stated.
Bako Sahakyan received delegation of the
STEPANAKERT, MAY 11,  ARTSAKHPRESS: A range of issues related to the situation along the Karabagh-Azerbaijani borderline, army-society ties and upbringing of the younger generation were addressed during the talks.
For courage and bravery shown during the defense of the Homeland and in connection with the Victory Day, the 25th anniversary of the Nagorno Karabagh Republic Defense Army and Liberation of Shoushi President Sahakyan handed in high state awards to a group of YVU members.