Բակո Սահակյանն ընդունել է «Երկրապահ կամավորականների միության» պատվիրակությանը
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մայիսի 11-ին ընդունել է «Երկրապահ կամավորականների միության» (ԵԿՄ) պատվիրակությանը՝ կազմակերպության վարչության նախագահ Մանվել Գրիգորյանի գլխավորությամբ:
Բակո Սահակյանն  ընդունել է «Երկրապահ կամավորականների միության» պատվիրակությանը
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 11 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  Քննարկվել են ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանում տիրող իրավիճակին, բանակ-հասարակություն կապերին եւ մատաղ սերնդի դաստիարակությանը վերաբերող մի շարք հարցեր:
Հայրենիքի պաշտպանության համար մղված մարտերում ցուցաբերած արիության ու խիզախության համար եւ Հաղթանակի տոնիԼեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության պաշտպանության բանակի եւ Շուշիիազատագրման 25-ամյակի կապակցությամբ Նախագահ Սահակյանը պետական բարձր պարգեւներ է հանձնել ԵԿՄ մի խումբ անդամների:

Бако Саакян принял делегацию «Добровольческого союза «Еркрапа»
11 мая Президент Республики Арцах Бако Саакян принял делегацию «Добровольческого союза «Еркрапа» (ДСЕ) во главе с председателем правления организации Манвелом Григоряном.
СТЕПАНАКЕРТ, 11 мая АРЦАХПРЕСС - Был обсужден ряд вопросов, касающихся ситуации на карабахско-азербайджанской границе, связей между армией и обществом и воспитания подрастающего поколения.
Президент Саакян вручил высокие государственные награды группе членов ДСЕ за отвагу и храбрость, проявленные в боях по защите родины и в связи с праздником Победы, 25-летием Армии обороны НКР и освобождения Шуши.