ՀԱՊԿ-ի երկրները համագործակցելու են ուղղաթիռների նորոգման կենտրոնների ցանցի ստեղծման ոլորտում
Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ) մասնակից երկրները «Միլեքս-2017» պաշտպանական ցուցահանդեսի շրջանակներում պայմանագիր են ստորագրել ռուսական արտադրության ուղղաթիռների նորոգման կենտրոնների ցանցի ստեղծման բնագավառում համագործակցելու վերաբերյալ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 23 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այդ մասին, ՏԱՍՍ-ին պատմել են «Ռուսաստանի ուղղաթիռներ» հոլդինգի (մտնում Է «Ռոստեխ»-ի մեջ) մամուլի ծառայությունում:
«Բանակցությունների արդյունքում ՀԱՊԿ-ի անդամ պետությունների պաշտպանական-արդյունաբերական համալիրների ձեռնարկությունների միջեւ շրջանակային պայմանագիր Է ստորագրվել ՀԱՊԿ-ի մասնակից պետությունների տարածքում ռուսական արտադրության ուղղաթիռների վերանորոգման եւ տեխնիկական սպասարկման սերվիսային կենտրոնների ցանցի ստեղծման ու զարգացման բնագավառում համագործակցելու մասին»,-ասել են հոլդինգում:
Մամուլի ծառայությունում նշել են, որ Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության ձեւաչափով փոխգործակցությունը քննարկվել Է ՀԱՊԿ-ի ռազմատնտեսական համագործակցության միջազգային հանձնաժողովին առընթեր գործարար խորհրդի նիստի շրջանակներում, որը տեղի Է ունեցել մայիսի 20-22-ին Մինսկում անցկացված «Միլեքս-2017» ցուցահանդեսի ժամանակ:

Страны ОДКБ договорились сотрудничать в сфере создания сети центров по ремонту вертолетов
Страны - участницы Организации Договора о коллективной безопасности (ОДКБ) в рамках оборонной выставки "Милекс-2017" подписали рамочный договор о сотрудничестве в области создания сети центров по ремонту вертолетов российского производства.
СТЕПАНАКЕРТ, 23 мая АРЦАХПРЕСС - Об этом сегодня ТАСС рассказали в пресс-службе холдинга "Вертолеты России" (входит в Ростех).
"По итогам переговоров был подписан рамочный договор между предприятиями оборонно-промышленных комплексов государств - членов ОДКБ о сотрудничестве в области создания и развития сети сервисных центров по ремонту и техническому обслуживанию вертолетов российского производства на территории государств - участников ОДКБ", - сказали в холдинге.
В пресс-службе отметили, что взаимодействие в формате Организации Договора о коллективной безопасности обсуждалось в рамках делового совета при Межгосударственной комиссии по военно-экономическому сотрудничеству ОДКБ, который прошел во время выставки "Милекс-2017", проводившейся 20-22 мая в Минске,сообщает Тасс.