Հակահայկական հոդվածներով հայտնի թուրքական թերթի խմբագրին սպանել է փեսան
Հայերի ու քրդերի հանդեպ քին ու ատելություն սերմանող թուրքական իշխանամետ Yeni Akit պարբերականի գլխավոր խմբագիր Քադիր Դեմիրելն սպանվել է փեսայի կողմից։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 30 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Թուրքական Cumhuriyet-ի փոխանցմամբ՝ մայիսի 29-ի երեկոյան աշխատանքի վայրում գտնվող Քադիր Դեմիրելին հեռախոսով հայտնել են, որ աղջիկն ու փեսան վիճում են, ինչից հետո նա շտապ դուրս է եկել խմբագրությունից, եւ ուղեւորվել աղջկա տուն։
Քադիր Դեմիրելը տանը սկսել է վիճել փեսայի՝ Ջեմիլ Յավուզ Քարանֆիլի հետ։ Վեճը թեժացել է, որի ընթացքում փեսան դանակահարել է Քադիր Դեմիրելին, այնուհետ կնոջը՝ Էսմա Քարանֆիլին։
Հիվանդանոց տեղափոխված հոր ու աղջկան վիրահատության են ենթարկել, սակայն Քադիր Դեմիրելի կյանքը չի հաջողվել փրկել։

Anti-Armenian Turkish newspaper chief editor killed by son-in-law
Kadir Demirel, chief editor of Turkey’s pro-government Yeni Akit (New Contract) newspaper which inseminates malice and hate toward Armenians and Kurds, was killed by his son-in-law.
STEPANAKERT, MAY 30 , ARTSAKHPRESS: On Monday evening, Demirel, who was at his workplace, was informed by phone that his daughter and son-in-law were arguing, whereupon he rushed out of the Yeni Akit office and went to her daughter, according to Cumhuriyet (Republic) daily of Turkey.
At home, Kadir Demirel began to argue with his son-in-law, Cemil Yavuz Karanfil. The dispute intensified, and the son-in-law stabbed Demirel, and then his wife, Esma Karanfil.
The father and daughter were hospitalized, they underwent surgery, but Kadir Demirel’s life could not be saved.